Viyana Sanat Tarihi Müzesi-Kunsthistorisches

Viyana Sanat Tarihi Müzesi (Kunsthistorisches Museum), 1871-1891 yılları arasında Gottfried Semper ve Carl von Hasenaue tarafından dizayn edilmiştir.Dünya’nın en iyi müzeleri arasında yer alan bu müze ”Viyana gezilecek yerler” bakımından önemli bir yere sahiptir.

Müzeyi Ziyaret Etmeniz İçin 5 Neden

  1. Heybetli ve Etkileyici Mimarisi : 20 yıl süren inşaat çalışmaları sonucunda müze büyük bir gösterişle açılmıştır. Cephelerin tasarımları,heykel ve kabartmalar ile karmaşık bir Sanat-Tarih görüntüsü sunmaktadır. Neo-Barok merkezi süslemeleri ile,19.yy’ın en görkemli ve muhteşem yapıtlarındandır.
  2. İlham verici ve harikulade unsurlar : Viyana Sanat Tarihi Müzesi,kendi türünde Dünya’nın en önemli koleksiyonlarını sunmaktadır.Habsburg Sanat Koleksiyonu tarihi,eşsiz bir görüntüyle sergilenmektedir.Bir kuyumcu başyapıtı olan Saliera,kaçırılmaması gereken yapıtlardandır.
  3. Yaklaşık 1000 yılı kapsayan koleksiyon : Firavunlar,Antik Yunan, Roma Antik eserleri ve Avrupa Sanatının harika dönemlerini kapsayan resim galerisi ile Viyana Sanat Tarihi Müzesi,çeşitli zenginliğe sahiptir. Titian tarafından 16.yy Venedik Resimleri,Verenose ve Tintorette 17.yy flaman resimleri,Sir Anthony van Dyck ilk hollandalı resimleri ve Albrecht Dürer ve Lucas Cranach tarafından yapılan Alman Rönesans resimleriyle görülmesi gereken muhteşem eserler bulunmaktadır.
  4. Muhteşem Kafesi : Müze gezisi ortalama 2 saat sürmektedir.Ancak yorulup dinlenmek istediğiniz zaman muhteşem atmosferli bir kafe hemen kubbenin altında bulunmaktadır. İçecek fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte öğle veya akşam yemekleri yiyebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır.
  5. Tanınmış Sanatçılar görebilirsiniz : Bizim bu konuda pek şansımız olmasa da söylenene göre, geçici sergilerde özel davetiyeli sanatçılar geliyormuş. Birçok sanatçı müzede sergilenen eserleri görmek için Dünya’nın dört bir yanından geliyormuş. Adele veya Rihanna gibi büyük sanatçılar gelmese de, ya Avusturyalı sanatçılar ya da Alman veya Hollandalı sanatçılar geliyormuş.

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar vermediyseniz, Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Viyana’da bulunan en ideal otellere ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Viyana Sanat Tarihi Müzesi

Viyana Sanat Tarihi Müzesi
Müze’de bulunan muhteşem kafe

Viyana Sanat Tarihi Müzesi’nde Gezilecek Yerler

  • Resim Galerisi
  • Kunstkammer
  • Benvenuto Cellini’nin Tuzluğu (Saliera)
  • Bruegel’in, Köylü Düğünü ve Babil Kulesi
  • Raphael’in, Madonna Çayırda adlı eseri

Müze Giriş Ücretleri ; Yetişkinler için 20£, çocuklar ücretsiz ve Viyana Pass Kart ile ücretsiz.

Müzeye Ulaşım : U2 ve U3 Nolu metro hattı ile Volkstheater durağına gitmelisiniz.Bu duraktan sadece 5 dakika da müzeye ulaşabilirsiniz. Tramvaylar ile gidecek olursanız, D,1,2,71 nolu tramvayları kullanarak Burgring durağına gelmelisiniz. Ayrıca 2A ve 57A nolu otobüsler ile müzeye ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayın.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...