Lefkoşa’da Nerede Kalınır ? | En İyi Otel Tavsiyeleri

KKTC’nin başkenti olan Lefkoşa, Kıbrıs’ın kültür, ticaret ve ulaşım merkezidir. Kıbrıs’ın en kalabalık kenti olan Lefkoşa’da konaklama ise, oldukça uygun. Bu şehirde konaklama için daha çok daire seçeneği fazla olsa da, dilediğiniz zevkte ve bütçede oteli de bulmak mümkün. Lefkoşa’da çok fazla bölge olmadığından dolayı, Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna bölgeler yerine direkt olarak konaklama birimlerinden başlayabilirsiniz.

Şehirdeki en ideal konaklama birimleri 400-700 TL arasındadır. Tabi 400 TL’nin altında otelleri bulabileceğiniz gibi 400 TL’nin üzerinde daha lüks otelleri de bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz. Aşağıdaki 6 otel tavsiyesi arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli de bulmak mümkün.

Lefkoşa’da bulunan otellerin büyük bir bölümü merkeze yakın bir konumda yer alıyor. Bu yüzden otel seçimi yaparken merkeze değil de zevkinize uygun bir konumu bulmanız da yarar var. Zaten seçtiğiniz otel büyük bir ihtimalle şehrin tam kalbine yürüme mesafesinde olacaktır.

Öncelikle Lefkoşa’da otel tavsiyesine geçmeden önce şehirdeki en iyi, en ideal, en güzel konuma sahip ve en şık ve lüks otellerden olan Hilton Cyprus adlı 5 yıldızlı tesise (Şehrin tam merkezine 2 km uzaklıkta bulunmakta) ve  Hilton Park Nicosia‘ya (4 Yıldız – şehrin tam merkezine 2.5 km uzaklıkta bulunmakta) adlı tesislere göz atın. Eğer gücünüz yetiyorsa bu otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yok biraz daha detaycı biriyseniz, aşağıdaki 6 otel tavsiyesine göz atabilirsiniz.

Lefkoşa’da Nerede Kalınır ? En İdeal Tesisler

Lefkoşa’da konaklama için en ideal seçenekler aslında otellerdir. Bu şehirde bulunan daireler pek fazla tercih edilmiyor. Zaten ailece veya kalabalık gruplar halinde Lefkoşa’ya gidiyorsanız, daire yerine apart otellere göz atabilirsiniz.

Eğer bu şehre iş ve kumarhaneler dışında kültür amaçlı olarak da gidiyorsanız, alışveriş bölgesi olan Uzun Yol’a, Kıbrıs Müzesi’ne, Selimiye Camii’ne ve Büyük Han’a yakın olan konaklama birimlerini tercih etmeniz de yarar var.


Booking.com

1.Cleopatra Hotel (4 Yıldız)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
Cleopatra Hotel

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Eleftheria ve Solomou Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek gitmek de mümkün. Otele en uzak turistik yer ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani otel konum olarak şehirdeki en ideal otellerden.

Bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğu gibi, erken rezervasyon fırsat indirimlerine de sahip otellerden. Yani 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız bu otele de mutlaka göz atın derim.

Otel yakınında birçok bar, restoran ve cafeyi bulabiliyorsunuz. Bunun yanında birçok elçilik otele ortalama 1 km uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otelin 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Altius Boutique Hotel (3 Yıldız)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
Aitus Boutique Hotel

Lefkoşa’nın tam kalbinde bulunan otellerden biri olan Altius Boutique Hotel, şehirdeki en çok tercih otellerden biri. Süper merkezi konumu ve uygun oda fiyatlarıyla popüler olan bu otelden şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Prodromou Park’a yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak merkezi bir yerde bulunuyor olsa da, bulunduğu konum şehrin tam merkezine göre biraz daha sakin. Şık ve modern odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Altius Boutique Hotel de Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaplardan biri olacaktır.

7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.The Classic Hotel (3 Yıldız)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
The Classic Hotel

Alışveriş alanlarının ve barların bulunduğu yere 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, şehrin tam merkezinde bulunuyor. Şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden biri olan The Classic Hotel, süper modern ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor.

Erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunan bu otelde, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Daha çok aile odalarıyla popüler olan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Centrum Hotel – City Center (3 Yıldız)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
Centrum Hotel

Şehir merkezinde Eleftheria Meydanı’nın hemen yanında bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Hamam Omeriye ve Solomou Meydanı’na süper yakın olan bu otelin oda ücretleri de erken rezervasyonlara göre oldukça farklılık göstermekte. Eğer 1-2 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız, %25’e varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Şehrin tam merkezine 6 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, restoran, cafe ve barlara ev sahipliği yapan caddelerden olan Ledra ve Onasagorou Caddesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Asty Hotel (2 Yıldız)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
Asty Hotel – Lefkoşa’da nerede kalmalı ?

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Asty Hotel, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen modern ve şık odalarıyla 3-4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Şehirdeki en popüler otellerden biri olması, süper merkezi bir konuma sahip olması ve birçok olumlu konuk yorumlarına sahip olması bu oteli tercih etmek için en önemli nedenler arasında.

Lefkoşa’da gece hayatı için bir planınız varsa, şehrin en iyi barlarına ve kulüplerine yürüme mesafesinde olan bu bütçeli oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otel, şehirdeki tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor.

8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Kipros Accomodation (Konukevi)

Lefkoşa'da Nerede Kalınır
Kipros Accomodation

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan Kipros Konukevi, şehirdeki en popüler tesislerden biri. Kredi kartı olmadan rezervasyon yapabileceğiniz otellerden biri olması, süper merkezi bir konuma sahip olması ve birçok olumlu konuk yorumunun olması bu tesisin en büyük artılarından.

Eski Şehre ve Ledras Caddesi’ne süper yakın bir konumda bulunan bu otelden Kutsal Roma Haç Katolik Kilisesi’ne yürüyerek 2 dakikada rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca bu tesis, şehirdeki en iyi alışveriş ve gece hayatı için ideal tesislerdendir.

Eğer süper bütçeli bir Lefkoşa gezisi planlıyorsanız, bu otele de mutlaka göz atın derim.

8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Lefkoşa’da nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel tavsiyesini listeye eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en iyi ve en merkezi bu 6 otelden aramanıza başlayarak çok daha kısa sürede aradığınız zevkte ve bütçede tesisi rahatlıkla bulabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...