Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri olan Lizbon, Avrupa’nın en zengin şehirleri arasında. tarihi ve kültürel dokusuyla turistlerin favori şehirlerinden olan Lizbon’da konaklama ücretleri ise, diğer birçok Avrupa ülkesine göre daha uygun. Bu şehirde yüzlerce otel ve diğer konaklama birimleri olduğundan Lizbon’da nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Hangi otelde konaklayacağınız önemli olduğu gibi hangi bölgede konaklayacağınız da oldukça önemli.

Lizbon’da konaklama için tercih edilebilecek birçok bölge bulunuyor. Tabi bu bölgelerin hepsi konaklama için uygun olsa da, herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil. Aşağıdaki 5 bölge Lizbon’da konaklama için en popüler, en ideal ve en merkezi bölgeler arasında. Bu bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lizbon’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Lizbon’da konaklama için birbirinden güzel birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgeler arasında herkesin tercih edebileceği 3 bölge tavsiye edebiliriz. Bu bölgeler, Baixa ve Chiado, Bairro Alto ve Alfama ve Mouraria bölgeleridir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

NOT : Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler ve en uygun cevaplardan biri olan Old Town Bölgesi, bölümlere ayrılmakta. Aşağıdaki bölgeler bir nevi bu eski şehir bölgesinin bölümleridir. Fakat Old Town yani Eski Şehir Bölgesi’nin tam kalbinde konaklamak gibi bir niyetiniz varsa booking.com aracılığıyla BURAYA tıklayarak bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki bölgeler içerisinde bulunan otel tavsiyelerinin hemen hemen hepsi Old Town Bölgesinde bulunuyor. Bu yüzden otel tavsiyesi olarak da aşağıdaki bölgelere özel verilmiş otellere göz atabilirsiniz.

BAİXA VE CHİADO

Lizbon'da Nerede Kalınır ?
My Story Hotel

Bu iki bölge birbiri ile bağlantılı olan, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde şehirdeki en iyi alışveriş bölgelerini fazlasıyla bulabilir, dilediğiniz birçok yere bu bölgelerden bi koşu gidebilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki en iyi manzaraya sahip yerleri de bu bölgede bulmak mümkün.

Eğer Baixa ve Chiado bölgesinde konaklayacak olursanız, şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran daha yüksek. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, çıtanızı biraz düşürmeniz de yarar var.

Eğer Lizbon’a ilk defa gidiyor ve kısa süreli bir seyahat planlıyorsanız, Baixa ve Chiado en ideal seçimlerden olacaktır. Ayrıca Lizbon’da gece hayatı için güzel bir planınız varsa bu iki bölge de sizin için güzel bir seçim olacaktır. Fakat daha sert partilere yakın olmak için Chiado bölgesine yakın olan otelleri tercih etmekte yarar var.

Not : Bu bölgede bulunan çoğu otelde Booking.com üzerinden erken rezervasyon fırsat indirimi ve ücretsiz iptal seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Baixa ve Chiado bölgesindeki otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Be Poet Baixa Hotel (3 Yıldız)

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan bu 3 yıldızlı tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. Muhteşem konumu ve eşsiz konuk yorumlarıyla gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelden Rossio Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine ve gece hayatı için canlı olan bölgelere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Internacional Design Hotel (4 Yıldız)

Rossio Meydanı’nın güney tarafında eşsiz bir konumda yer alan bu 4 yıldızlı otel şehirdeki en popüler otellerden biri. Otele 5 dakika yürüme mesafesinde birçok restoran, bar ve cafeleri de bulabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

BAİRRO ALTO BÖLGESİ (Lizbon Gece Hayatı İçin Muhteşem Tercih)

Lizbon'da Nerede Kalınır
Casa Do Barao

Gündüz vakti gayet sakin bir bölge olarak bilinen Bairro Alto bölgesi, geceleri süper hareketli oluyor. Sert parti arayanların en çok tercih ettiği bu bölgede aradığınız partileri fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Eğer Lizbon’da erken yatıp erken kalkmayı planlıyorsanız, kesinlikle bu bölgeyi es geçin. Her ne kadar çoğu otel sisteminin sese duyarlı pencereleri olsa da, bu bölgedeki otellerde rahat uyuyamıyabilirsiniz.

Chiado bölgesine ulaşım için kolay bir bağlantısı olan bu bölgede bulunan oteller az da  olsa diğer bölgelere nazaran uygun. Fakat bu bölgede otel tercihi yaparken 4 yıldızlı otellerin altındaki otelleri es geçmenizi tavsiye ederim.

Bölge, merkeze de yakın. Yani şehirdeki birçok turistik yere ve alışveriş bölgelerine bu bölgeden yürüyerek veya toplu taşıma araçları ile kısa sürede ulaşmak mümkün.

Bu bölgede daha çok 5 yıldızlı oteller ve lüks daireler ile meşhur olan bir bölge. Bu yüzden bütçeli otelleri bu bölgede bulamayabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Martinhal Lisbon Chiado Family Suites (5 yıldız)

Lizbon’un kalbi olarak bilinen bir bölgede muhteşem konuma sahip bu lüks tesis, öyle abartılacak fiyatlarda değil. Yani uygun fiyatlara bu tesiste konaklama birimleri bulmak mümkün. Özellikle aile olarak veya grup halinde seyahat ediyorsanız, bu tesis tam size göre.

Tesisin en güzel yanı erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu tesiste 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Metro ve tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisten şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca tesisin 9.6 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

ALFAMA VE SANTA MARİA MAİOR BÖLGESİ

Lizbon'da Nerede Kalınır
Hotel Convento Do Salvador

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri de Alfama ve Mouraria bölgeleridir. Bu bölgenin en önemli turistik yapısı ise, St. George Kalesi’dir. Şehirdeki en iyi manzaralara sahip bu kalenin bulunduğu yeri, bu bölgede konaklayarak çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Bu bölge her ne kadar birçok turistik yere yakın olsa da tepelik ve bol bol dik yokuşlar olduğundan sizi bir hayli zorlayabilir. Bu yüzden Alfama ve Mouraria bölgesinde konaklamayı düşünüyorsanız, dik yokuşları çıkmaya hazır olun. Tabi bu dik yokuşların olmasının daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz anlamına geldiğini de unutmayın.

Alfama ve Santa Maria Maior bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Rossio Garden Hotel (3 Yıldız )

1900 yılına kadar uzanan tarihi ile yenilenmiş bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Rossio tren istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–TURIM Terreiro do Paço Hotel (4 Yıldız)

Ticaret Meydanı’na sadece 250 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Tagus Nehri’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde güzel bir konumda bulunuyor. Bu otelden Lizbon’daki gece hayatı için ve alışveriş için oldukça popüler olan yerlere de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. Otelin 8.3 gibi güzel bir puanı da bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Farklı Bölgelerden En İdeal 3 Lizbon Otel Tavsiyesi

Lizbon’da konaklama için bölgeye karar verdiyseniz, şimdi aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

1.HF Fenix Urban (4 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
HF fenix Urban Hotel

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna lüks ama uygun fiyatlı bir cevap mı arıyorsunuz ? HF Feniz Urban adlı bu 4 yıldızlı otelde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Avenidas Novas bölgesinde bulunan bu otel, 3 metro ve 3 tren istasyonuna sadece 2-5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu ulaşım araçlarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Otel çevresinde birçok turistik yer bulunuyor olsa da, şehir merkezi otele biraz uzak. Yani yürüyerek şehir merkezine gitmek mümkün değil. Zaten bu yüzden otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Merkeze metro ile çok kısa sürede ulaşabileceğinizden dolayı, bu ayrıntıyı pek önemsemeyin derim.

8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Star Inn Lisbon Airport (3 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
Star Inn Lisbon Airport

Lizbon’da havaalanına yakın konaklamanın tek artı yanı, uçuşunuz erken saatte ise, rahatlıkla havaalanına ulaşabiliyor olmanızdır. Bunun yanında, oda ücretleri bir tık daha uygun olabilir, fakat doğru oteli tercih etmediğiniz zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşte Star İnn Lisbor Airport adlı bu otel, hiçbir sıkıntı yaşamadan havaalanına en yakın konumda konaklayabileceğiniz tesislerden.

8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunması bile bu oteli tercih etmek için yeterli.

Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.TURIM Restauradores Hotel (3 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
TURIM Restauradores Hotel

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak merkezi bir otel arıyorsanız, Turim Hotel’de aradığınızı bulabilirsiniz. Bu otel, şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otelden dilediğiniz birçok popüler bölgeye, turistik yapılara ve gece hayatı için ideal olan barlara ve kulüplere yürüyerek gitmek mümkün.

Otelin hemen yanında 2-3 metro istasyonu bulunduğu gibi, şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri de otele yürüme mesafesinde.

8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginiz Çekebilir

[huge_it_maps id=”44″]

 

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden ve bölgelerden başlayacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu listede yer alan bölgelerin dışındaki yerlere göz atmanızı da pek tavsiye etmem. Çünkü bu şehirde güzel bir gece hayatı ile beraber bir kültür gezisi planlıyorsanız bu bölgelere yakın konaklama birimlerinde konaklamanız gerekiyor. Tek yapmanız gereken size uygun bölgeyi bulun ve o bölgeye ait otel tavsiyelerine göz atın. Mutlaka aradığınızı bulacaksınızdır. Ayrıca otellerin çok da pahalı olmadığını bilin. Yani diğer birçok Avrupa şehrine nazaran Lizbon orta düzeyde diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here