Lizbon Otelleri

Portekiz‘in başkenti ve en büyük şehri olan Lizbon, Avrupa’nın en zengin şehirleri arasında. Tarihi ve kültürel dokusuyla turistlerin favori şehirlerinden olan Lizbon’da konaklama ücretleri ise, diğer birçok Avrupa ülkesine göre daha uygun.
Bu şehirde konaklama için birçok bölge bulunduğundan, Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap bulmak çok da kolay olmuyor.

Lizbon’da konaklama için tercih edilebilecek birçok bölge bulunuyor. Tabi bu bölgelerin hepsi konaklama için uygun olsa da, herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil. Aşağıdaki 5 bölge Lizbon’da konaklama için en popüler, en ideal ve en merkezi bölgeler arasında. Bu bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lizbon'da Nerede Kalınır ?
Lizbon

Lizbon’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Lizbon’da konaklama için birbirinden güzel birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgeler arasında herkesin tercih edebileceği 3 bölge tavsiye edebiliriz. Bu bölgeler, Baixa ve Chiado, Bairro Alto ve Alfama ve Mouraria bölgeleridir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

NOT : Lizbon’da nerede kalmalı sorusuna en popüler ve en uygun cevaplardan biri olan Old Town Bölgesi, bölümlere ayrılmakta. Aşağıdaki bölgeler bir nevi bu eski şehir bölgesinin bölümleridir. Fakat Old Town yani Eski Şehir Bölgesi’nin tam kalbinde konaklamak gibi bir niyetiniz varsa booking.com aracılığıyla BURAYA tıklayarak bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki bölgeler içerisinde bulunan otel tavsiyelerinin hemen hemen hepsi Old Town Bölgesinde bulunuyor. Bu yüzden otel tavsiyesi olarak da aşağıdaki bölgelere özel verilmiş otellere göz atabilirsiniz.

1.BAİXA VE CHİADO – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Nerede Kalınır ?

Lizbon'da Nerede Kalınır ? - Lizbon Meydanı
Lizbon’da Kalınacak En Güzel Yerler

Bu iki bölge birbiri ile bağlantılı olan, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde şehirdeki en iyi alışveriş bölgelerini fazlasıyla bulabilir, dilediğiniz birçok yere bu bölgelerden bi koşu gidebilirsiniz.

Bunun yanında şehirdeki en iyi manzaraya sahip yerleri de bu bölgede bulmak mümkün.

Eğer Baixa ve Chiado bölgesinde konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, çıtanızı biraz düşürmeniz de yarar var.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehrin kalbinin attığı yere yakın olmak istiyorsanız
 • Lizbon’da gezilecek yerler arasında popüler olan turistik noktalara yakın olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en iyi restoranların, kafelerin ve barların olduğu bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Şehirdeki en çok tercih edilen konaklama birimlerinin olduğu bölgede konaklayayım diyorsanız
 • Turist trafiğiyle aranız iyiyse
 • Pahalı restoranlara alışkansanız (Daha uygun fiyatlı restoranları ara sokaklarda bulabilirsiniz

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Bütçeli bir Lizbon gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve kafeleri arıyorsanız
 • Turist trafiğini sevmiyorsanız

Eğer Lizbon’a ilk defa gidiyor ve kısa süreli bir seyahat planlıyorsanız, Baixa ve Chiado en ideal seçimlerden olacaktır. Ayrıca Lizbon’da gece hayatı için güzel bir planınız varsa bu iki bölge de sizin için güzel bir seçim olacaktır. Fakat daha sert partilere yakın olmak için Chiado bölgesine yakın olan otelleri tercih etmekte yarar var.

Baixa ve Chiado bölgesindeki otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Be Poet Baixa Hotel (3 Yıldız) ; Nerede kalmalı ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan bu 3 yıldızlı tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. Muhteşem konumu ve eşsiz konuk yorumlarıyla gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelden Rossio Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine ve gece hayatı için canlı olan bölgelere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Internacional Design Hotel (4 Yıldız) ; Rossio Meydanı’nın güney tarafında eşsiz bir konumda yer alan bu 4 yıldızlı otel şehirdeki en popüler otellerden biri. Otele 5 dakika yürüme mesafesinde birçok restoran, bar ve cafeleri de bulabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.BAİRRO ALTO BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ? 

Bairro Alto Bölgesi - Lizbon
Bairro Alto Bölgesi

Gündüz vakti gayet sakin bir bölge olarak bilinen Bairro Alto bölgesi, geceleri oldukça hareketli. Sert parti arayanların en çok tercih ettiği bu bölgede aradığınız partileri fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Eğer Lizbon’da erken yatıp erken kalkmayı planlıyorsanız, kesinlikle bu bölgeyi es geçin. Her ne kadar çoğu otel sisteminin ses geçirmez pencereleri olsa da, bu bölgedeki otellerde rahat uyuyamıyabilirsiniz.

Chiado bölgesine ulaşım için kolay bir bağlantısı olan bu bölgede bulunan oteller az da  olsa diğer bölgelere nazaran uygun.

Bölge, merkeze de yakın. Yani şehirdeki birçok turistik yere ve alışveriş bölgelerine bu bölgeden yürüyerek veya toplu taşıma araçları ile kısa sürede ulaşmak mümkün.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Dairelerde de konaklamayı planlıyorsanız (Bölgede, birçok uygun daire seçeneklerini bulabilirsiniz)
 • Şehir merkezine ve turistik yerlere yakın, fakat çok yakın olup da konaklama birimleri için daha fazla ücret ödemek istemiyorsanız)
 • Gece hayatı için de planlarınız varsa (Geceleri dışarı çıkma gibi bir niyetiniz yoksa, bölgede birkaç sessiz caddede bulunan otelleri veya diğer konaklama birimlerini tercih edin)
 • Şehirdeki en ucuz restoranları arıyorsanız
 • Tarihi yapılara ilginiz varsa

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Aileniz ile seyahat ediyorsanız
 • Gece hayatı ile işiniz yoksa
 • Şehrin tam kalbinde olayım diyorsanız (Bu bölgeden de şehrin kalbinin attığı yere çok kısa sürede ulaşabilirsiniz)

Bu bölgede bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Martinhal Lisbon Chiado Family Suites (5 yıldız) ; Lizbon’un kalbi olarak bilinen bir bölgede muhteşem konuma sahip bu lüks tesis, öyle abartılacak fiyatlarda değil. Yani uygun fiyatlara bu tesiste konaklama birimleri bulmak mümkün. Özellikle aile olarak veya grup halinde seyahat ediyorsanız, bu tesis tam size göre.

Tesisin en güzel yanı erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu tesiste 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %30’a varan fırsat indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Metro ve tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisten şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca tesisin 9.4 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli incele & fiyatlara göz at

3.ALFAMA BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – Lizbon’da En Ucuz Nerede Kalınır ?

Alfama - Lizbon'da Nerede Kalınır ?
Alfama

Bu şehirde konaklama için en ideal yerlerden bir diğeri de Alfama bölgesidir.

Bu bölgenin en önemli turistik yapısı ise, St. George Kalesi’dir. Şehirdeki en iyi manzaralara sahip bu kalenin bulunduğu yeri, bu bölgede konaklayarak çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Bu bölge her ne kadar birçok turistik yere yakın olsa da tepelik ve bol bol dik yokuşlar olduğundan sizi bir hayli zorlayabilir. Bu yüzden Alfama ve Mouraria bölgesinde konaklamayı düşünüyorsanız, dik yokuşları çıkmaya hazır olun.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz otelleri veya diğer konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Biraz daha sessiz sakin bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Bölgede 2-3 otel bulunmaktadır)

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • İlla otellerde konaklamak istiyorsanız
 • Şehrin kalbine ve turistik noktalara çok yakın olmak istiyorsanız

Tabi bu dik yokuşların olmasının daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz anlamına geldiğini de unutmayın.

Alfama bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Rossio Garden Hotel (3 Yıldız ) ; 1900 yılına kadar uzanan tarihi ile yenilenmiş bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Rossio tren istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

TURIM Terreiro do Paço Hotel (4 Yıldız) ; Ticaret Meydanı’na sadece 250 metre uzaklıkta bulunan bu otel, Tagus Nehri’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde güzel bir konumda bulunuyor. Bu otelden Lizbon’daki gece hayatı için ve alışveriş için oldukça popüler olan yerlere de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. Otelin 8.3 gibi güzel bir puanı da bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

4.SANTA MARİA MAİOR BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Lizbon’da Ailece Nerede Kalınır ?

Lizbon'da Nerede Kalmalı ?
Lizbon Eski Şehir Bölgesi

Nerede Kalmalı ?sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri ise, yine Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan Santa Maria Maior semtidir.

Bu bölge, Baixa / Chiado Bölgesi ile bazı noktalarda sınırı olan bölgelerden. Bu bölge de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunmakta.

Bu bölge, şehirdeki turistleri en fazla görebileceğiniz yerlerden. Çünkü bölge, şehrin önde gelen turistik noktalarının bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bu bölgede bulunan konaklama birimleri ise, ortalamanın az biraz altında. Yani ne pahalı ne de ucuz. Fakat bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabiliyorsunuz.

Bu bölgenin en güzel yanı ise, şehirdeki diğer bölgelere kolay erişim sağlayabiliyor olmanız. Bu bölgeden yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla çok kısa sürede diğer bölgelere veya şehirdeki popüler yerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Eski Şehir Merkezinde şehrin kalbinin attığı yere yakın olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Baixa Bölgesi’ne alternatif bir bölge arıyorsanız
 • Turistler ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Baixa/Chiado Bölgesi’nde aradığınızı bulabilecekseniz

Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da;

 • Chiado Mercy Apartments | Lisbon Best Apartments – 4 Yıldız DAİRE ; Lizbon’da kalınacak yerler arasında oldukça popüler olan bu tesis, konum olarak şehirdeki turistik noktalara yakın. Camoes Meydanı ve Baixa/Chiado Bölgesi bu otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu tesiste konaklayarak şehrin en popüler 2 bölgenine de yakın oluyorsunuz. Tesis, özellikle kalabalık grup halinde veya ailece seyahat edenlerin favorisi. Bu daireler, 4-8 kişilik. Tesisi incele & fiyatlara göz at
 • Browns Downtown Hotel – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli bir tesis arıyorsanız, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Browns Downtown’a göz atabilirsiniz. Bu otel, Praça do Comércio’ya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta ve şehirdeki diğer turistik noktaların büyük bir bölümüne de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otelin 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Oteli incele & fiyatlara göz at

Farklı Bölgelerden En İdeal 3 Lizbon Otel Tavsiyesi

Lizbon’da konaklama için bölgeye karar verdiyseniz, şimdi aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

1.HF Fenix Urban (4 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
HF fenix Urban Hotel

Bu şehirde lüks ama uygun fiyatlı bir cevap mı arıyorsunuz ? HF Feniz Urban adlı bu 4 yıldızlı otelde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Avenidas Novas bölgesinde bulunan bu otel, 3 metro ve 3 tren istasyonuna sadece 2-5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu ulaşım araçlarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Lizbon otelleri arasında bir hayli popüler olan bu tesis çevresinde birçok turistik yer bulunuyor olsa da, şehir merkezi otele biraz uzak. Yani yürüyerek şehir merkezine gitmek mümkün değil. Zaten bu yüzden otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Merkeze metro ile çok kısa sürede ulaşabileceğinizden dolayı, bu ayrıntıyı pek önemsemeyin derim.

8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Star Inn Lisbon Airport (3 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
Star Inn Lisbon Airport

Lizbon’da havaalanına yakın konaklamanın tek artı yanı, uçuşunuz erken saatte ise, rahatlıkla havaalanına ulaşabiliyor olmanızdır. Bunun yanında, oda ücretleri bir tık daha uygun olabilir, fakat doğru oteli tercih etmediğiniz zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşte Star İnn Lisbor Airport adlı bu otel, hiçbir sıkıntı yaşamadan havaalanına en yakın konumda konaklayabileceğiniz tesislerden.

8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunması bile bu oteli tercih etmek için yeterli.

En ucuz Lizbon otelleri arasında olan bu tesisi, Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.TURIM Restauradores Hotel (3 Yıldız)

Lizbon'da Nerede Kalınır
TURIM Restauradores Hotel

Bu otel, şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otelden dilediğiniz birçok popüler bölgeye, turistik yapılara ve gece hayatı için ideal olan barlara ve kulüplere yürüyerek gitmek mümkün.

Otelin hemen yanında 2-3 metro istasyonu bulunduğu gibi, şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri de otele yürüme mesafesinde.

8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginiz Çekebilir

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden ve bölgelerden başlayacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu listede yer alan bölgelerin dışındaki yerlere göz atmanızı da pek tavsiye etmem. Çünkü bu şehirde güzel bir gece hayatı ile beraber bir kültür gezisi planlıyorsanız bu bölgelere yakın konaklama birimlerinde konaklamanız gerekiyor. Tek yapmanız gereken size uygun bölgeyi bulun ve o bölgeye ait otel tavsiyelerine göz atın. Mutlaka aradığınızı bulacaksınızdır. Ayrıca otellerin çok da pahalı olmadığını bilin. Yani diğer birçok Avrupa şehrine nazaran Lizbon orta düzeyde diyebiliriz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...