Lizbon’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Otel Tavsiyeleri

Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri olan Lizbon, Avrupa’nın en zengin şehirleri arasında. tarihi ve kültürel dokusuyla turistlerin favori şehirlerinden olan Lizbon’da konaklama ücretleri ise, diğer birçok Avrupa ülkesine göre daha uygun. Bu şehirde yüzlerce otel ve diğer konaklama birimleri olduğundan Lizbon’da nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Hangi otelde konaklayacağınız önemli olduğu gibi hangi bölgede konaklayacağınız da oldukça önemli.

Lizbon’da konaklama için tercih edilebilecek birçok bölge bulunuyor. Tabi bu bölgelerin hepsi konaklama için uygun olsa da, herkesin tercih edebileceği bölgelerden değil. Aşağıdaki 5 bölge Lizbon’da konaklama için en popüler, en ideal ve en merkezi bölgeler arasında. Bu bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lizbon’da Nerede Kalınır ?

BAİXA VE CHİADO

Lizbon'da Nerede Kalınır ?

My Story Hotel

Bu iki bölge birbiri ile bağlantılı olan, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde şehirdeki en iyi alışveriş bölgelerini fazlasıyla bulabilir, dilediğiniz birçok yere bu bölgelerden bi koşu gidebilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki en iyi manzaraya sahip yerleri de bu bölgede bulmak mümkün.

Eğer Baixa ve Chiado bölgesinde konaklayacak olursanız, şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran daha yüksek. Bu yüzden bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, çıtanızı biraz düşürmeniz de yarar var.

Eğer Lizbon’a ilk defa gidiyor ve kısa süreli bir seyahat planlıyorsanız, Baixa ve Chiado en ideal seçimlerden olacaktır. Ayrıca Lizbon’da gece hayatı için güzel bir planınız varsa bu iki bölge de sizin için güzel bir seçim olacaktır. Fakat daha sert partilere yakın olmak için Chiado bölgesine yakın olan otelleri tercih etmekte yarar var.

Not : Bu bölgede bulunan çoğu otelde Booking.com üzerinden erken rezervasyon fırsat indirimi ve ücretsiz iptal seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak 3 yıldızlı bir otel My Story Hotel Rossio veya daha lüks bir otel için 4 yıldızlı bir otel olan Internacional Design Hotel‘i inceleyebilirsiniz.

Baixa ve Chiado bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

BAİRRO ALTO BÖLGESİ (Lizbon Gece Hayatı İçin Muhteşem Tercih)

Lizbon'da Nerede Kalınır

Casa Do Barao

Gündüz vakti gayet sakin bir bölge olarak bilinen Bairro Alto bölgesi, geceleri süper hareketli oluyor. Sert parti arayanların en çok tercih ettiği bu bölgede aradığınız partileri fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Eğer Lizbon’da erken yatıp erken kalkmayı planlıyorsanız, kesinlikle bu bölgeyi es geçin. Her ne kadar çoğu otel sisteminin sese duyarlı pencereleri olsa da, bu bölgedeki otellerde rahat uyuyamayabilirsiniz.

Chiado bölgesine ulaşım için kolay bir bağlantısı olan bu bölgede bulunan oteller az da  olsa diğer bölgelere nazaran uygun. Fakat bu bölgede otel tercihi yaparken 4 yıldızlı otellerin altındaki otelleri es geçmenizi tavsiye ederim.

Bölge, merkeze de yakın. Yani şehirdeki birçok turistik yere ve alışveriş bölgelerine bu bölgeden yürüyerek veya toplu taşıma araçları ile kısa sürede ulaşmak mümkün.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak, bütçeli bir otel olan Casa Do Barao’ya gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

ALFAMA VE MOURARİA BÖLGESİ

Lizbon'da Nerede Kalınır

Hotel Convento Do Salvador

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri de Alfama ve Mouraria bölgeleridir. Bu bölgenin en önemli turistik yapısı ise, St. George Kalesi’dir. Şehirdeki en iyi manzaralara sahip bu kalenin bulunduğu yeri, bu bölgede konaklayarak çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Bu bölge her ne kadar birçok turistik yere yakın olsa da tepelik ve bol bol dik yokuşlar olduğundan sizi bir hayli zorlayabilir. Bu yüzden Alfama ve Mouraria bölgesinde konaklamayı düşünüyorsanız, dik yokuşları çıkmaya hazır olun. Tabi bu dik yokuşların olmasının daha uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz anlamına geldiğini de unutmayın.

Bu bölgede en ideal ve en az yokuşlu yollarla karşılaşacağınız otellerden biri olan Hotel Convento do Salvador (3 Yıldız) gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı otellerden.

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusu için araştırmanıza başlayabileceğiniz en ideal bölge Old Town (Eski Kent ) bölgesidir. Zaten yukarıdaki bölgelerin hepsi Eski Kent Bölgesi’nin birer bölümü gibi.

Old Town Bölgesi’nde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Farklı Bölgelerden En İdeal 3 Lizbon Otel Tavsiyesi

1.HF Fenix Urban (4 Yıldız – 350-500 TL)

Lizbon'da Nerede Kalınır

HF fenix Urban Hotel

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna lüks ama uygun fiyatlı bir cevap mı arıyorsunuz ? HF Feniz Urban adlı bu 4 yıldızlı otelde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Avenidas Novas bölgesinde bulunan bu otel, 3 metro ve 3 tren istasyonuna sadece 2-5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu ulaşım araçlarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Otel çevresinde birçok turistik yer bulunuyor olsa da, şehir merkezi otele biraz uzak. Yani yürüyerek şehir merkezine gitmek mümkün değil. Zaten bu yüzden otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Merkeze metro ile çok kısa sürede ulaşabileceğinizden dolayı, bu ayrıntıyı pek önemsemeyin derim.

4.500 konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Star Inn Lisbon Airport (3 Yıldız – 400-550 TL)

Lizbon'da Nerede Kalınır

Star Inn Lisbon Airport

Lizbon’da havaalanına yakın konaklamanın tek artı yanı, uçuşunuz erken saatte ise, rahatlıkla havaalanına ulaşabiliyor olmanızdır. Bunun yanında, oda ücretleri bir tık daha uygun olabilir, fakat doğru oteli tercih etmediğiniz zaman sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşte Star İnn Lisbor Airport adlı bu otel, hiçbir sıkıntı yaşamadan havaalanına en yakın konumda konaklayabileceğiniz tesislerden.

Otelin 1.000 konuktan almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunması bile bu oteli tercih etmek için yeterli.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.TURIM Restauradores Hotel (3 Yıldız – 400-600 TL)

Lizbon'da Nerede Kalınır

TURIM Restauradores Hotel

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak merkezi bir otel arıyorsanız, Turim Hotel’de aradığınızı bulabilirsiniz. Bu otel, şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında otelden dilediğiniz birçok popüler bölgeye, turistik yapılara ve gece hayatı için ideal olan barlara ve kulüplere yürüyerek gitmek mümkün.

Otelin hemen yanında 2-3 metro istasyonu bulunduğu gibi, şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri de otele yürüme mesafesinde.

2 bin konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginiz Çekebilir

 

Lizbon’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel daha eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden ve bölgelerden başlayacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-31T11:15:36+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Lizbon|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)