Madrid Otelleri | Madrid Otel Fiyatları

İspanya’nın en popüler ikinci şehri olan Madrid konaklama bakımından biraz pahalı olan şehirlerden biri. Bu yüzden konaklama için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Madrid Otelleri ve Madrid Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre değişiklik göstermektedir. Eğer erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, %40’a varan indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca doğru bölge seçimi yapacak olursanız, aynı tipte oteli çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Madrid Otel Fiyatları

Madrid’de otel fiyatları genel olarak 80£’dan başlayıp 400£’ya kadar çıkmaktadır. Tabi 80£’nun altında otelleri de bulmak mümkün. Fakat çok ucuz otellerde konaklayacak olursanız, bölge konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yani şehrin ücra köşelerinde konaklamak zorunda kalabilir ve bu da şehirdeki turistik yerlere bir hayli uzak olacaktır. Eğer ortalama 100-150£’luk bir otelde konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere ve alışveriş bölgelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Madrid’de nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilir ve bölge bölge konaklama birim tavsiyelerini görebilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Madrid Otelleri

1.Exe Plaza (4 Yıldız)

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan bu lüks 4 yıldızlı otelin konaklama ücretleri şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı otellerden bile daha ucuz. Şehir merkezine biraz uzak olduğundan dolayı fiyatlar oldukça uygundur. Castillo metro istasyonunun hemen yanında yer alan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine otelin hemen yanında bulunan metroyu kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca alışveriş bölgelerine direkt olarak toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz.

2.Hotel Santo Domingo (4 Yıldız )

Şehir merkezine sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Madrid Otelleri arasında en iyi konuma sahip 4 yıldızlı otellerden biri. Gerek konumu gerekse 6 bin konuktan almış olduğu 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen bu tesiste ortalama gecelik konaklama ücretleri 120£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatlara sezona ve erken rezervasyona göre biraz değişiklik gösterebilmektedir. Madrid’de gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere yürüme mesafesindedir.

3.Only You Hotel Atocha (4 Yıldız )

Şehirdeki turistik yerlerin birçok yere yürüme mesafesinde olan bu otelden alışveriş bölgelerine ve şehir için gece hayatının canlı olduğu yerlere çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretleri 140£’dan başlamaktadır. Ortalama 5 bin konuktan almış olduğu 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da dilediğiniz hemen hemen her yere çok kısa bir sürede ulaşabiliyor olmanız. Çift olarak bu otelde konaklayarak ayrılan konukların bu otele vermiş olduğu değerlendirme puanı ise 9.3 yani şehirdeki en iyi konuk değerlendirme puanına sahip otellerden.

4.Hotel Osuna Feria Madrid (4 Yıldız)

Şehir merkezine ortalama 8 km uzaklıkta olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 70£’dan başlamaktadır. Yani Madrid’deki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Bu kadar ucuz olmasının en önemli nedeni ise, şehir merkezine ve şehirdeki turistik yerlere biraz uzak olması. Fakat otel çevresinde bulunan metro istasyonlarını kullanarak şehirde dilediğiniz yere rahatlıkla kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bu yüzden de bu lüks otelde çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

5.Hotel Cortezo (3 Yıldız )

Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı popüler otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Puerto del Sol ve Plaza Mayor Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki alışveriş bölgelerine de yürüyerek ulaşmak mümkün. Oldukça merkezi bir konuma sahip bu otelin 5 bin konuktan almış olduğu 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı da bulunmaktadır.

6.Mayerling Hotel (2 Yıldız)

Madrid’deki merkezi otellerden biri olan bu bütçeli tesiste gecelik ortalama konaklama ücretleri 120£’dan başlamaktadır. Süper merkezi konumu ve eşsiz odalarıyla popüler olan bu otelin en güzel yanı da daha çok çiftlere hitap ediyor olmasıdır. Bu otelde konaklamış çiftlerin bu tesise verdiği puan ise 9.5’tir. Erken rezervasyon fırsatları da bulunan bu otel Madrid’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biridir.

Madrid Merkez Otelleri

1.Preciados (4 Yıldız)

Madrid merkez otelleri arasında bir hayli popüler tesislerden biri olan Preciados’ta gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlı odaları bu tesiste bulabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otelin konumu süper merkezi bir yerde bulunmaktadır. Bu otelden şehirdeki en popüler alışveriş caddeleri ve şehirdeki turistik yerlere çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

2.Eurostars Central (4 Yıldız)

Madrid otelleri arasında en popüler ve en lüks 4 yıldızlı otellerden biri olan Eurostarts Central Hotel, şehirdeki en güzel konuma sahip otellerden. Bu otelde gecelik ortalama konaklama ücretleri 120£’dan başlamaktadır. Tabi sezona ve erken rezervasyona göre fiyatlarda biraz değişiklik görülebilmektedir.

3.Hotel Cortezo (3 Yıldız )

Eşsiz bir teras manzarasına sahip bu otelin konumu muhteşem. Şehirdeki en güzel yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu otelden dilediğiniz yere çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. 5 bin konuktan 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 95£’dan başlamaktadır.

4.Ganivet (3 Yıldız)

Yine şehir merkezinin en güzel yerlerinden birinde bulunan Ganivet Hotel, şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Gerek konumu ve fiyatı gerekse konuk değerlendirme puanıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 80£’dan başladığı bu otelin 4 bin konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Francisco I (2 Yıldız )

Merkezi konumu ve lüks odalarıyla 3-4 yıldızlı otelleri aratmayan Francisco otel, şehirdeki en uygun otellerden biridir. Gerek fiyatı gerekse erken rezervasyon fırsatlarıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden. Madrid’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu otelin 5 bin konuktan 9.1 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Ucuz Madrid Otelleri

1.Vertice Roomspace (3 Yıldız)

Şık dizaynı ve geniş odalarıyla bir hayli popüler olan bu otel, Madrid Otelleri arasındaki en ucuz otellerden biridir. Şehirdeki turistik yerlere ortalama 9 km uzaklıkta bulunan bu otelden toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gecelik ortalama konaklama ücretlerinin 45£’dan başladığı bu otelin en güzel yanı da 4-5 yıldızlı otellerin havasında olmasıdır.

2.INTER Puerta del Sol (3 Yıldız)

Şehir merkezine ve şehirdeki turistik yerlere ortalama 5 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 60£’dan başlamaktadır. 3 bin konuktan 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otele de mutlaka göz atın derim.

Madrid Otelleri veya Madrid Otel Fiyatları her ne kadar sezona, erken rezervasyona ve bölgelere göre değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama ücretler çok fazla değişmemektedir. Bu yüzden, tek yapmanız gereken doğru bölgeyi seçmek ve biraz erken rezervasyon yapmak. Bu şekilde çok daha uygun otelleri bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...