Paris Opera Binası (Opera Garnier)

2200 koltuk sayısı ile Avrupa’nın en büyük opera binalarından biri olan Paris Opera Binası, Opera Garnier ya da Palais Garnier olarak da bilinmektedir. Genelde,bale ve klasik müzik sahnesi için faaliyet gösteren bu opera binası, Paris gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz ideal yerlerden biridir.Charles Garnier tarafından tasarlanan bu Opera Binası, 1875 yılında açılmıştır.1669 yılında Louis XIV Fransız opera sanatının sunulmasından bu yana, Paris’te bulunan 13. opera evidir.

Paris Opera Binası
Opera Binası

Paris Opera Binası, gün boyunca ziyaretçilere açık olduğundan dolayı, konserlere katılmanız şart değildir. Zaten böyle bir düşünceniz varsa, en düşük 50£’yu gözden çıkarmanız gerekmektedir.Binaya turist olarak göz atmak sanırım yeterli olacaktır. Ayrıca,ana salonda bulunan ”Chagall” tarafından boyanmış tavan, binanın kaçırılmaması gereken bölümlerinden biridir.

Paris’te nerede kalacağınıza henüz karar veremediyseniz, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en iyi konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Paris’te bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Paris Opera Binası
Opera Binası’nın Ana Salonu

Paris Opera Binası Hakkında Bilgiler

  • Binanın açılış saati ; 10:00-17:00 arasıdır. Binaya son girişler 16:30’dadır.
  • Paris Opera Binası 2020 giriş ücreti 15£’dur. Ses rehberi almak isterseniz 5£ gibi bir ücret ödeyerek Türkçe hariç, 5 dilde ses rehberi bulmak mümkündür.
  • Opera Binasına ulaşım ; Eğer binaya metro ile ulaşmak isterseniz, opera metro durağında inmeniz gerekmektedir.Eğer, RER trenler ile ulaşmak isterseniz Auber durağını kullanabilirsiniz. Ayrıca, binaya 20,21,22,27,29,42,52 nolu otobüsler ile ulaşmak da mümkündür.Ayrıca, Paris’in en büyük ve en popüler müzesi olan Louvre Müzesi, binaya oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.
Paris Opera Binası
Opera Binası Tavan Görüntüsü
  • Binanın doğu tarafında bulunan restoranda, güzel bir kahvaltı,öğle yemeği veya pahalı bir akşam yemeği deneyebilirsiniz. Biraz pahalı olduğu için turistler pek tercih etmese de, zorda kaldığınız zamanlarda işinize yarayabilecek yerlerdendir.
Paris Opera Binası
Opera Binası Bölümleri

Not : Paris Opera Binası’na yakın olan turistik yerler, Galeries Lafeyette (Alışveriş Merkezi),Fragonard Parfüm Müzesi,Madaleine Kilisesi,Place Vendome ve Louvre Müzesi’dir. Ayrıca, bölge etrafında birçok ünlü alışveriş caddelerini ve mağazalarını bulabileceğiniz gibi, birçok restoran ve kafeleri de bulabilirsiniz.

Paris Opera Binası, Paris’te mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olmasa da, Louvre Müzesi’ne kadar gelmişken göz atabileceğiniz yapılardan biridir. Ayrıca, binanın bulunduğu bölge, Paris’in en kalabalık ve en işlek bölgelerinden biri olduğu için, bu opera binası görülmeye değer yerlerdendir.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...