Passeig de Gracia Hakkında Bilgiler, Barselona

Passeig de Gracia, 5 km uzunlukta olan, Barselona’nın en popüler caddelerinden biridir. Yol boyunca birçok alışveriş mağazaları,kafeler ve restoranlar ile çevrili olan bu caddede, ya da bölgede, Barselona gezilecek yerler listenizde olması gereken en önemli turistik yerleri bulabilirsiniz. Passeig de Gracia, Catalunya Meydanı (Plaça de Catalunya)’dan başlamaktadır. Hemen arka sokağında Barselona’nın en popüler yerlerinden biri olan La Rambla Caddesi bulunmaktadır.

Passeig de Gracia Bölgesi
Gracia Bölgesi

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Passeig de Gracia

Barselona’da alışveriş dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden olan bu cadde, Barselona’nın en işlek ve en turistik caddelerindendir. Barselona’nın en bilindik iki binası olan, Casa Mila ve Casa Batllo bu caddede bulunmaktadır.

Casa Mila,bir gaudi yapıtı olan binadır. Oldukça farklı dizaynı olan bu binanın en önemli özelliği, çatı katı mimarisidir. Muhteşem bir manzarayı çatı katından izleyebileceğiniz gibi, bina içinde bulunan bazı dairelerin içerisine de, göz atabilirsiniz.

Casa Mila Barselona
Casa Mila

Casa Mila’dan yürüme mesafesinde olan Casa Batllo ise, yine gaudi’ye ait bir eserdir. Casa Mila’ya benzediği söylense de, mimari bakımdan oldukça farklılık göstermektedir. Bu binanında çatı katına çıkarak Barselona manzarasını seyredebilirsiniz.

Casa Batllo Barselona
Casa Batllo

Passeig de Gracia Nerede – Nasıl Gidilir ?

Bu caddeyi veya bölgeyi bilmeyen sanırım yoktur. Barselona’nın en popüler yerlerinden olduğundan dolayı, kaçırmanız imkansızdır. Bölgeye metro ile ulaşmak isterseniz, Yeşil hat üzerinden (L3) Passeig de Gracia metro durağına ulaşabilirsiniz. Ya da, sarı hat (L4) ve mavi hat (L5) üzerinden bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Meydan

Bu caddede bulunan restoran ve kafeler oldukça pahalıdır. Turistik bölgelere yakın olduğundan ve Barselona’nın en lüks bölgelerinden biri olduğundan dolayı, alışveriş mağazaları da oldukça pahalıdır. Bu yüzden, öğle veya akşam yemeği için bu bölgede bulunan restoranlardan uzak durmanızda yarar var. Ayrıca, caddeye oldukça yakın olan La Rambla’da, her bütçeye uygun restoranlar bulabilirsiniz.

Gracia Barselona
Casa Rocamora

Bu Bölgede Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

  • Casa Mila
  • Casa Batllo
  • Catalunya Meydanı
  • Casa Rocamora
  • Casa Sayrach
Gracia Barselona
Gracia

Gracia bölgesi, Barselona gezinizde kaçırılmaması gereken en önemli yerlerden biridir. Bölge daha çok Casa Batllo ve Casa Mila ile ünlü olsa da, daha gezilecek ve görülecek birçok turistik yerler bulunmaktadır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...