Viyana Nerede ? – Haritası – Nasıl Gidilir ? Bilgiler

Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Viyana, ülkenin tam olarak kuzeydoğusunda bulunuyor. Şehre hem karadan hem de havadan günlük birçok sefer bulunuyor. Tarihi yapıları, canlı kültürü ve farklı yapıda mimari yapıları ile Orta Avrupa’nın en canlı turizm kentlerinden biri oluyor.
Viyana Nerede ? sorusuna geçmeden önce ülkenin başkenti olan Viyana’nın Orta Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olduğunu bilmekte de yarar var.

Viyana Nerede ?

Viyana, Avusturya’nın tam olarak kuzeydoğusunda Alp Dağları’nın en uç kısmında kendi anıyla anılan bir havza içerisinde konumlanmış. Uzun yıllar Avrupa’nın en önemli siyasi, ekonmik ve kültürel başkenti sayılan Viyana, kapladığı alan bakımından Avusturya’nın en büyük kenti konumundadır.

Viyana’nın haritadaki konumu için tıklayın.

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar vermediyseniz, Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Viyana’da bulunan en ideal otellere ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Viyana’da gezilecek yerler ise daha çok şehrin iç kısımlarında bulunmakta. Şehrin dış kısımlarında turist olarak görülebilecek pek bir şey bulmak da mümkün olmuyor.

Viyana Nerede
Viyana

Viyana’ya Nasıl Gidilir ?

Viyana’ya ister havayolu isterseniz de karayolu ile ulaşabiliyorsunuz. Şehirde bulunan uluslararası havaalanına İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden hemen hemen her gün sefer bulunmakta. Viyana’ya uçak yolculuğu ise yaklaşık olarak 2 saat 30 dakikadır.

Viyana’ya demir yolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız, Wien Hauptbahnhof adlı merkez tren garına gitmeniz gerekiyor. Kente bir diğer ulaşım yöntemi ise otobüslerdir. Daha çok tur firmaları ile tercih edilen bu yöntem de düşünülebilecek seçeneklerdendir.

Viyana Nerede ?
Viyana

Viyana’ya Ne Zaman Gidilir ?

Karasal iklimin görüldüğü Viyana’da kışlar sert ve soğuk yazlar ise ılık geçmekte. Bu yüzden de şehrin en çok ziyaret aldığı aylar yaz ayları olmaktadır. Fakat tam da bu yüzden konaklama ücretleri bir hayli pahalı olabilmektedir. Bu yüzden, daha az turistin olduğu ilkbahar veya sonbahar ayları Viyana için en ideal zamanlardır.

Tabi Viyana gitmeye karar vermeden önce festivalleri de göz önünde bulundurmanızda yarar var. Çünkü yaz festivalleri şehrin çok daha kalabalık olmasına sebep olabiliyor. Mesela mayıs ayında yapılan Mayıs ve Viyana festivali şehrin çok kalabalık olmasına sebep olmakta. Bunun yanında Temmuz ve Ağustos ayları arasında da caz festivali yapılmakta. Bu yüzden de şehir oldukça kalabalık olmakta.

Viyana Nerede ?
Viyana

Viyana’da Nerede Kalınır ?

Viyana konaklama bakımından bir hayli pahalı olan şehirlerden biri. Bu yüzden bu şehirde konaklama için erken rezervasyon şart. Özellikle yaz aylarında veya festival zamanı Viyana’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız otelinizi veya hostelinizi çok önceden ayarlamanızda yarar var.

Viyana’da konaklama için detaylı bir anlatım yazısı olan Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atın derim. Bunun yanında sizler için seçtiğimiz en ideal otel ve diğer konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Viyana nerede ? nasıl gidilir ? gibi sorularınıza yanıt bulduktan sonra Viyana gezisi hakkında detaylı bilgilere ve Viyana’da gezilecek yerler hakkında bilgileri bulabilmek adına Viyana Gezi Rehberi adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...