Kiev’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kiev denince akla dünyanın en iyi gece hayatına sahip şehirlerinden biri geliyor. Zaten bu şehre giden Türklerin %85 gibi büyük bir oranı da gece hayatı için bu şehri ziyaret ediyor. Hal böyle olunca Kiev’de nerede kalınır ? otelde mi ? yoksa daire mi kiralamak gerekir ? sorusu akla geliyor. Bu şehirde ister daire kiralayın ister otelde kalın, dilediğiniz bütçelerde konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğer sağlam bir Kiev gece hayatı planı yapıyorsanız, 5 yıldızlı lüks otelleri es geçin derim. 3-4 yıldızlı oteller veya daireler size fazlasıyla yetecektir. Zaten gece hayatı için çok fazla para harcayacağınızı düşünürsek, lüks bir otele de sanırım gerek yok.

Öncelikle Kiev’de gece hayatının en iyi, en güvenilir ve en canlı olduğu bölgeler, Pecherskyj, Shevchenkivskyj, şehir merkezi ve solomjanskyj bölgeleri olduğunu bilin. Bu bölgelerde, aradığınız barı veya gece kulübünü fazlasıyla bulabilirsiniz.
Kişisel olarak tavsiye edebileceğim bölge ise Pecherskyj bölgesi olacaktır. Bu bölge Kiev gece hayatının en canlı olduğu yerlerden biri olduğu gibi, bu bölgede bulunan konaklama fiyatları diğer bölgelere nazaran bir tık daha uygun. Bu yüzden, kesinlikle ilk olarak bu bölgeye sonra diğer 3 bölgeye bakmanızı tavsiye ederim. Eğer paralarınızın cebinizden taşmıyor ise, şehir merkezinin göbeğinde kalmaya da hiç mi hiç gerek yok.

  • Pecherskyj bölgesinde bulunan dairelere göz atmak için tıklayın.
  • Pecherskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun otellere göz atmak için tıklayın.
  • Shevchenkivskyj bölgesinde bulunan dairelere göz atmak için tıklayın.
  • Shevchenkivskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun otellere göz atmak için tıklayın.
  • Solomjanskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun dairelere ve otellere göz atmak için tıklayın.

Bu bölgelerde aradığını gece hayatı deneyimini bulabileceğiniz gibi, aradığınız bütçede ve zevkte de konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi öncelikle bizim kaldığımız Premier Hotel Rus adlı 3 yıldızlı oteli kesinlikle öneririm. Bu otelde erken rezervasyonlar ile 280 TL’ye kadar oda bulabiliyorsunuz. Ayrıca otel, Pecherskyj bölgesinde bulunuyor ki, tüm gece hayatına yürüyerek ulaşabilirsiniz. Konum olarak ve modernlik olarak bu oteli gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Lüks bir otel olmasa da 4 yıldızlı otelleri aratmayan modernliği ve konuk yorumları  bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Kiev’de Nerede Kalınır ? | En İdeal Konaklama Tavsiyeleri

1.Dnipro Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Dnipro Hotel – Kiev Otel Tavsiyeleri

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna muhteşem bir cevap olan Dnipro Hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 200 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Odalar gayet modern ve şık olduğundan dolayı da, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Bu otel, Aziz Mikail ve Aziz Sofya Katedrali’ne süper yakın olduğu gibi şehirdeki en canlı ve en iyi gece kulüplerine ve barlara da yakın bir konumda bulunuyor. Eğer hem gece hayatı hem de turistik yerler için bu şehri ziyaret ediyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri Dnipro olacaktır. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 7.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

2.Salute Hotel (3 Yıldız – Popüler – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Salute Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Arsenalna metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Süper konumu ve olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otelin, 1.000 konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Kiev’in en güzel barlarına ve gece kulüplerine 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

3.City Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

City Hotel – Kiev Otel Tavsiyesi

Kiev’deki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olmasa da, süper lüks odalara ve süper konuma sahip City Hotel, Botanik Bahçeleri, Aziz Vladimir Katedrali ve Opera Binası’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunduğu gibi, birçok bara ve gece kulübüne de yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarının olduğu bu otelde, en az 4-5 hafta öncesinden rezervasyon yaparak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.

Otel konum itibariyle Kiev’e ne amaçla gelirseniz gelin, tercih edilebilecek en ideal otellerden. Ayrıca 5 yıldızlı konforunda olan bu otel, lüks otel arayanların da tercih edebileceği otellerden. Otelin 1.000 konuktan almış olduğu 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

4.Ukraine Hotel (4 Yıldız – En Ucuz – Süper Popüler – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Ukraine Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna muhteşem bir cevap olan Ukraine Hotel, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Benim gitmek istediğim tarihlerde kendi kategorisindeki en ucuz olan bu otele mutlaka ama mutlaka göz atın derim. Gerek 4 yıldızlı olması ve süper uygun fiyatlı odalarının olması, gerekse süper konumu ve popülerliği ile Kiev’de tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebilirim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

  • Kiev’deki en ucuz 3 yıldızlı otellere göz atmak için tıklayın.
  • Kiev’deki en ucuz 4 yıldızlı otellere göz atmak için tıklayın.
  • Kiev’deki en ucuz dairelere göz atmak için tıklayın.

5.Real Home Apartments in Kiev Center (Daire – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Real Home – Kiev Otel Tavsiyeleri

Kiev’de konaklama için daire arayanların tercih edebileceği en ideal konaklama birimlerinden biri şehir merkezine süper yakın olan Real Home adlı bu tesis olacaktır. Bu tesisteki daireler, genel olarak 4-5-6-7 ve 8 kişilik olarak hizmet gösteriyor. Bu yüzden kalabalık gruplarla veya ailece seyahat ediyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal tesislerden. Ayrıca, tek başınıza 4-5 yıldızlı bir otelde kalmak yerine bu tesiste daire kiralamak çok daha mantıklı olacaktır.

Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

6.Best Season Apart Hotel (Daire – Süper Ucuz – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Best Season Apart Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Aziz Sofya Katedrali gibi turistik yapılara 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu apart hotel, daire konseptinde ki odalarıyla tek kişi veya 2 kişi seyahat edenlerin tercih edebileceği en ideal otellerden. Gece hayatına yakınlığı ve süper uygun fiyatlı odalarıyla, şehirdeki en ideal otellerden biri diyebilirim.

Otelin 600 konuktan almış olduğu 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı. Bu apart otelin dışında daha ucuza ve daha iyi konuma sahip Stüdyo Daire bulabileceğinizi de pek sanmam.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

7.Central Dayflat Apartments (Daire – Ucuz – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır

Central Dayflat – Kiev otel Tavsiyeleri

Kiev’deki en uygun fiyatlı dairelere ev sahipliği yapan bu tesis, süper merkezi konumu ve olumlu konuk değerlendirmeleriyle tereddütsüz tercih edilebilecek konaklama birimlerinden. Bu tesis, gece hayatı ve turistik yapıları ziyaret için Kiev’e gelenlerin en çok tercih ettiği uygun fiyatlı dairelerden. 4-5 kişilik dairelerin bile 250 TL’den az bir fiyata bulunduğu bu tesisi mutlaka inceleyin derim.

Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

Booking.com

Kiev’de nerede kalınır ? sorusu için daha birçok uygun seçenek bulmak mümkün. Fakat, bölge olarak yukarıda bahsettiklerimin dışındaki bölgelerden uzak durmanızda yarar var. Özellikle gece hayatı için bu şehre gidiyorsanız, bölge konusunda dikkatli olun derim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-11-13T17:09:37+00:00Kasım 13th, 2018|Avrupa, Ukrayna|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)