Kiev’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kiev'de Nerede Kalınır
Kiev'de Nerede Kalınır

Kiev denince akla dünyanın en iyi gece hayatına sahip şehirlerinden biri geliyor. Zaten bu şehre giden Türklerin %85 gibi büyük bir oranı da gece hayatı için bu şehri ziyaret ediyor. Hal böyle olunca Kiev’de nerede kalınır ? otelde mi ? yoksa daire mi kiralamak gerekir ? sorusu akla geliyor. Bu şehirde ister daire kiralayın ister otelde kalın, dilediğiniz bütçelerde konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğer sağlam bir Kiev gece hayatı planı yapıyorsanız, 5 yıldızlı lüks otelleri es geçin derim. 3-4 yıldızlı oteller veya daireler size fazlasıyla yetecektir. Zaten gece hayatı için çok fazla para harcayacağınızı düşünürsek, lüks bir otele de sanırım gerek yok.

 • Öncelikle Kiev’de gece hayatının en iyi, en güvenilir ve en canlı olduğu bölgeler, Pecherskyj, Shevchenkivskyj, ve Solomjanskyj bölgeleri olduğunu bilin. Bu bölgelerde, aradığınız barı veya gece kulübünü fazlasıyla bulabilirsiniz.
 • Kişisel olarak tavsiye edebileceğim bölge ise Pecherskyj bölgesi olacaktır. Bu bölge Kiev gece hayatının en canlı olduğu yerlerden biri olduğu gibi, bu bölgede bulunan konaklama fiyatları diğer bölgelere nazaran bir tık daha uygun. Bu yüzden, kesinlikle ilk olarak bu bölgeye sonra diğer 4 bölgeye bakmanızı tavsiye ederim.
 • Pecherskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun otellere göz atmak için tıklayın.
 • Shevchenkivskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun otellere göz atmak için tıklayın.
 • Solomjanskyj bölgesinde bulunan en ideal ve en uygun dairelere ve otellere göz atmak için tıklayın.

Bu bölgelerde aradığını gece hayatı deneyimini bulabileceğiniz gibi, aradığınız bütçede ve zevkte de konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi öncelikle bizim kaldığımız Premier Hotel Rus adlı 3 yıldızlı oteli kesinlikle öneririm. Bu otelde erken rezervasyonlar ile çok uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.. Ayrıca otel, Pecherskyj bölgesinde bulunuyor ki, tüm gece hayatına yürüyerek ulaşabilirsiniz. Konum olarak ve modernlik olarak bu oteli gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Lüks bir otel olmasa da 4 yıldızlı otelleri aratmayan modernliği ve konuk yorumları  bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Kiev’de Nerede Kalınır ? | En İdeal Bölgeler

Kiev’de konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Bu seçenekler arasında en çok tercih edilenler oteller ve daireler olsa da bu şehirde daha farklı birçok konaklama birimini bulmak mümkün. Kiev genel olarak uygun bir şehir olduğundan dolayı saatlerce bu şehir için araştırma yapmaya sanırım gerek yok. Zaten şehirdeki birçok konaklama birimi birbirine yakın denebilecek konumlarda bulunmakta.

NOT : Shevchenkivskyj Bölgesi ve Pecherskyj Bölgesi arasında bir yer olan Bessarabsky Market Bölgesi, bu şehrin gece hayatının kalbi. Bizim de konakladığımız bu bölgede, sabahlara kadar eğlenebileceğiniz mekanları, birbirinden güzel barları ve gece kulüplerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu noktada konaklayacak olursanız şehirdeki en iyi iki bölge olan Shevchenkivskyj ve Pecherskyj Bölgesi’ne yakın olursunuz. Yani bu şehirde dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bölgeleri inceledikten sonra kafanıza yatan bir bölge olmazsa tereddütsüz bu market çevresindeki otelleri veya daireleri tercih edebilirsiniz. Fakat bu bölgenin gece hayatı da ağır gelebilir. Bessarabsky Market yakınlarında bulunan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kiev’de Nerede Kalınır ? – SHEVCHENKİVSKYJ BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Kiev'de Hangi Bölgede Kalınır ?
Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Kiev’de konaklama için en ideal bölgelerden biri olan Shevchenkivskyj Bölgesi, hem gece hayatı için hem de turistik yerlere yakınlık için gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz bölgelerden biridir.

Kiev’in kalbinde bulunan bu bölgede konaklama ücretleri diğer bölgelere nazara biraz daha pahalı olabiliyor. Fakat çok büyük fiyat farklılıkları olmadığından dolayı da hala bu bölge Kiev’de konaklama için en iyi bölge.

Birçok tarihi yapıya, müzelere ve galerilere ev sahipliği yapan bu bölgede birbirinden güzel kiliseleri fazlasıyla görebilirsiniz. Her gezgine hitap edecek bu bölgeye göz atmadan nerede kalınır ? sorunuza başka bir yer aramayın.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Kiev’in tam kalbinde bir yer arıyorsanız
 • Birçok otel ve daire seçeneğim olsun diyorsanız
 • Gece hayatı için ünlü olan caddelere ve mekanlara yakın olayım diyorsanız
 • Turistik yerlere yakın restoranları veya kafeleri tercih etmenin sıkıntı olmayacağını düşünüyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Süper turistik yerleri sevmiyorsanız
 • Süper ucuz konaklama birimleri arıyorsanız

KİM İÇİN ;

 • Bu bölge her yaştan ve her tipten gezgin için. Aileniz ile Kiev’e gidiyorsanız, biraz daha sakin olan bölgeleri bulabilir, arkadaşlarınız ile gidiyorsanız, birbirinden kaliteli ve uygun daireleri bulabilir, yalnız gidiyorsanız kendinize çok çabuk arkadaş bulabilirsiniz.

Shevchenkivskyj Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Öncelikle bu bölgede dairede konaklamayı planlıyorsanız, bölgenin en ideal ve en güzel dairesi olan Grand Apartments adlı tesise göz atın. Bu tesis, Azize Sofya Katedrali’ne 15 dakika yürüme mesafesinde ve diğer turistik yerlerin birkaçına da yürüme mesafesinde bulunuyor. Yürüyerek gidemeyeceğiniz yerler için tesise yakın toplu taşıma araçlarının duraklarını kullanabilirsiniz. 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, süper şık ve modern bir yapıda. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede bir hayli popüler olan 4 yıldızlı City Hotel ise, Kiev’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeridir. Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu çok katlı otel, şehirdeki turistik yerlere ortalama 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tam şehrin kalbine 1 km uzaklıkta bulunan bu otelin 9.2 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel için de Kiev Inn adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, kentin ana meydanı olan Maidan Nezalejnosti’ye 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper modern daire tarzındaki odalarıyla ünlü olan bu otelin en güzel yanı da gece hayatı için en güzel yerlere yürüme mesafesinde olmasıdır. Şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.8 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu oteller yeteri kadar lüks gelmezse de 5 yıldızlı bir otel olan Premier Palace Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehrin tam kalbine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, Kiev’in tüm bölgelerine bağlantısı 2 farklı metro istasyonuna yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Daha çok çiftler ve yalnız seyahat eden gezginlerin tercih ettiği bu otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 11 Mirrors Design Hotel ise, yıldızı olmayan fakat 3-4 yıldızlı otelleri aratmayan gayet şık ve modern bir oteldir. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbine 1 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otelden yürüyerek şehirdeki birçok turistik noktaya ve şehrin kalbine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gece hayatı için popüler olan caddelere ve mekanlarada kısa bir sürede bu otelden gitmek mümkün. Otelin 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Kiev’de Nerede Kalınır ? – PECHERSKYJ BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Kiev'de Hangi Bölgede Kalınır ?
Kiev Konaklama Rehberi

Shevchenkivskyj Bölgesi’nin hemen güneyinde bulunan Pecherskyj Bölgesi biraz daha uygun konaklama birimleriyle ünlü. Hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini bu bölgede bulmak mümkün.

Kiev’in kültürel ve idari merkezi olan bu bölge, tarihi meydanları ve siyasi kurumlarıyla ünlü bir bölge. Yani şehirdeki en güvenli bölgelerden biri.

Bu bölge de, şehir merkezi olarak biliniyor. Yani şehrin kalbine yakın bir konumda bulunan daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Şehir merkezinde kalayım da otellere çok da fazla ücret ödemeyeyim diyorsanız
 • Konaklama birimi için hostel arıyorsanız
 • Daha bütçeli restoranlar ve barlara yakın olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüyeyim yeri de geldiğinde hemen metrolarla istediğim yere ulaşım diyorsanız
 • Şehrin en güvenli bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız
 • Daha çok otelleri tercih edecekseniz

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Süper lüks otellerde konaklamak istiyorsanız
 • Shevchenkivskyj Bölgesi’nde kendinize uygun bir konaklama birimi bulabiliyorsanız

KİM İÇİN ?

 • Daha çok bütçeli tesisler arayanlar için. Lüksünüze düşkün biriyseniz Shevchenkivskyj Bölgesi’nde konaklayın. Bu bölgede 5 yıldızlı otel sayısı çok az.

Pecherskyj Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak her turistin yaptığı gibi siz de Premier Hotel Rus adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, Olimpiyat Stadı’nın arka tarafında güzel bir konumda yer almakta. Oda ücretlerinin de gayet uygun olduğu bu otelden şehrin tam merkezine de yürüyerek 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otele en uzak olan turistik yerde 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede 4 yıldızlı oteller arasında en popüler ve en ideal olan ise, Aloft Kiev adlı tesistir. Şehrin tam kalbindeki yerlere bu otelden yürüyerek 15 dakikada gidebiliyorsunuz. Ayrıca şehrin tam merkezinde bulunan 4 yıldızlı otellerin çoğundan daha uygun ve daha lüks. Otelin 8.9 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer uygun fiyatlı 4 yıldızlı otel ise, Ukraine Hotel‘dir. Kiev’in en popüler ve en güzel meydanlarından biri olan Bağımsızlı Meydanı, bu otelin hemen yan tarafında bulunmaktadır. Mariyinsky Park ve St. Sofia Katedrali’ne 10 dakikada yürüyerek ulaşmak da mümkün. Otelin konuk değerlendirme puanı ise 8.0. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

NOT : Eğer dairelerde konaklamak istiyorsanız, başka bölgelere göz atın derim. Bu bölgelerde aradığınız türde daireyi bulmak pekala mümkün. Fakat fiyat konusunda bölgenin ucuzluğunu yansıtmadığı için başka bölgelerde daire aramakta yarar var.

Kiev’de Nerede Kalınır ? – PODİL BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Kiev'de Hangi Bölgede Kalınır ?
Kiev’de Nerede Kalmalı ?

Dinyeper Nehri kıyısında yer alan bu küçük bölge de Kiev’de konaklama için en ideal bölgelerden biri diyebiliriz. Şehirdeki en eski mahallelerden biri olarak bilinen Podil, Kiev’in merkezine yakın konumu sayesinde birçok turistin gönül rahatlığıyla tercih ettiği yerlerden.

Kiev’in diğer bölgelerine nazaran biraz sessiz bir bölge olmasıyla dikkat çeken bu bölge, dünyanın dört bir yanından yemekleri bulabileceğiniz restoranlara ve birbirinden güzel, kaliteli kafelere ev sahipliği yapmaktadır.

Burada kalın, EĞER ;

 • Kiev’de biraz daha sakin bir bölge arıyorsanız
 • Şehir merkezine yakın fakat çok yakın olmayan bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatı için toplu taşıma araçlarını kullanırım veya uzun uzun yürürüm diyorsanız
 • Turistik yerlere ulaşım için toplu taşıma araçlarını dert etmiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Şehrin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Gece hayatına yakın bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüyerek otelimden kolayca gideyim diyorsanız

KİM İÇİN ?

 • Bu bölge daha çok gece hayatından sonra güzel ve sessiz bir uyku çekmek isteyenler içindir.

Podil Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak Nycky Residence adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis, daha çok aile odalarıyla ünlü olan bir tesis. Fakat yalnız seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden. Bu tesisin tek bir kötü yanı yürüyerek gidilebilecek yerlerin sınırlı olması. Yani bu tesisten çıkıp bi koşu turistik yerlere ve merkeze gidemiyorsunuz. Fakat fiyat olarak gayet uygun olduğundan göz atılabilir. Tesisin 9.3 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, yıldızı olmayan BURSA Hotel Kyiv adlı şık ve modern tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak bölgedeki en ideal otellerden. Ayrıca otelin 9.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha şık ve lüks otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Podol Plaza Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Podol Plaza, Kontraktova Meydanı’na ve metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin 8.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Son olarak süper lüks bir otel için de 5 yıldızlı bir otel olan Fairmont Grand Hotel Kyiv adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel şehirdeki en lüks otellerden biri olduğu gibi 5 yıldızlı oteller arasında en uygun olanlardan. Podil Bölgesi’nin merkezinde yer alan bu otelin 8.8 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Kiev’de Nerede Kalınır ? – HOLOSİİVSKYJ BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Kiev'de Nerede Kalınır ?
Kiev’de Hangi Bölgede Kalmalı ?

Kiev’de konaklama için en ideal bölgelerden bir diğeri ise, Holosiivskyj adlı bu bölgedir.

Dinyeper Nehri’nin sağ tarafında yer alan bu bölge, şehirdeki en büyük bölgelerden biri. Şehir merkezinden güneye doğru uzan bu bölge daha çok aileler için ideal olduğu söylenir. Çünkü bölgede ailece yapılabilecek birçok şey var. Fakat her yaştan ve her tipten gezginin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği güvenli bir bölge diyebiliriz.

Feofaniya Parkı, Baikove Mezarlığı, Ukrayna Fuar Merkezi, Lysa Hora ve diğerleri de dahil olmak üzere pek çok mimari anıtı ve parkı bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ;

 • Ailece Kiev’e seyahat ediyorsanız
 • Alışveriş için de Kiev’de planınız varsa
 • Diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız

Burada kalmayın EĞER ;

 • Kiev’e yalnız seyahat ediyorsanız
 • Kiev’e arkadaşlarınız ile seyahat ediyorsanız
 • Gece hayatına yakın olayım diyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüyerek gideyim diyorsanız

KİM İÇİN ? 

 • Hayvanat bahçesi ve parkları seven gezginler için.

Holosiivskyj Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 • Bu bölgede dairelerde konaklamayı düşünürseniz, Apartment 69 na Lomonosova 71 adlı tesise mutlaka göz atın. Şehirdeki en kaliteli tesislerden biri olarak bilinen bu Apartment 69, 9.7 gibi olağanüstü bir konuk değerlendirme puanına sahip. Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisten şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
 • Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna 3 yıldızlı bir cevap arıyorsanız da, Hotel Mir‘e göz atabilirsiniz. Bölgenin merkezi bir yerinde bulunan bu otel, bütçeli bir Kiev gezisi için ideal. Metro istasyonuna 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı bir otel için de bölgenin ve şehrin en favori otellerinden biri olan Favor Park Hotel‘e göz atabilirsiniz. Tam merkeze 8 km uzaklıkta bulunan bu otelin kötü yanı ise, metro istasyonuna biraz uzak olması. Fakat otobüsler ile şehir merkezine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 9.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Ramada Encore Kyiv adlı 4 yıldızlı otel ise, bu bölgede tercih edilebilecek en lüks otellerden. Otobüs durağına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehir merkezine ve turistik yerlere ulaşım kolay. Bunun yanında biraz uzak. Fakat şehir merkezinde 2-3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine merkeze 7-8 km uzaklıkta bulunan 4 yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz bu tesise göz atabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Kiev’de Nerede Kalınır ? – SOLOMJANSKYJ BÖLGESİ (Bölge Puanı 70/100)

Aslında bu bölge merkeze biraz uzak. Ortalama 3-5 km uzaklıkta bulunan bu bölgede konaklamak istiyorsanız, sadece gece hayatı için Kiev’e gidiyor olmanız ve şehirdeki en iyi bölgede konaklamak istemiyor olmanız gerekiyor.

Bu bölge bundan birkaç yıl önce gayet popüler bir bölgeydi. Fakat hem şehir merkezine uzaklığı hem de şehirdeki turistik yerlere uzaklığından dolayı yıllar geçtikçe önemini kaybetti.

Kiev’e sürekli giden biriyseniz ve uzun bir süre Kiev’de konaklamayı planlıyorsanız bu bölgeyi de tercih edebilirsiniz. Fakat eskisi gibi güzel bir gece hayatını burada bulamazsanı şaşırmayın.

Tabi şehir merkezindeki gece hayatından daha sakin bir gece hayatı geçirmek istiyorsanız da gönül rahatlığıyla bu bölgeyi tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak bu bölgeyi yedeklere almanızda yarar var.

Solomjanskyj Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kiev’de Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Kiev'de Nerede Kalınır ?
Kiev Otel Tavsiyeleri

Kiev’de konaklama için bölgeye karar verdiyseniz ve yukarıdaki otellerde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki şehrin en güzel ve en popüler otellerine de göz atabilirsiniz.

Göz At : Kiev otelleri

1.Dnipro Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Dnipro Hotel – Kiev Otel Tavsiyeleri

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna muhteşem bir cevap olan Dnipro Hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok uygun fiyatlara çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Odalar gayet modern ve şık olduğundan dolayı da, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Bu otel, Aziz Mikail ve Aziz Sofya Katedrali’ne süper yakın olduğu gibi şehirdeki en canlı ve en iyi gece kulüplerine ve barlara da yakın bir konumda bulunuyor. Eğer hem gece hayatı hem de turistik yerler için bu şehri ziyaret ediyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri Dnipro olacaktır. Ayrıca otelin 7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Salute Hotel (3 Yıldız – Popüler – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Salute Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Arsenalna metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Süper konumu ve olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otelin, 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Kiev’in en güzel barlarına ve gece kulüplerine 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.City Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
City Hotel – Kiev Otel Tavsiyesi

Kiev’deki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olmasa da, süper lüks odalara ve süper konuma sahip City Hotel, Botanik Bahçeleri, Aziz Vladimir Katedrali ve Opera Binası’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunduğu gibi, birçok bara ve gece kulübüne de yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarının olduğu bu otelde, en az 4-5 hafta öncesinden rezervasyon yaparak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.

Otel konum itibariyle Kiev’e ne amaçla gelirseniz gelin, tercih edilebilecek en ideal otellerden. Ayrıca 5 yıldızlı konforunda olan bu otel, lüks otel arayanların da tercih edebileceği otellerden. Otelin almış olduğu 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Ukraine Hotel (4 Yıldız – En Ucuz – Süper Popüler – Pecherskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Ukraine Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Kiev’de nerede kalınır ? sorusuna muhteşem bir cevap olan Ukraine Hotel, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Benim gitmek istediğim tarihlerde kendi kategorisindeki en ucuz olan bu otele mutlaka ama mutlaka göz atın derim. Gerek 4 yıldızlı olması ve süper uygun fiyatlı odalarının olması, gerekse süper konumu ve popülerliği ile Kiev’de tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Real Home Apartments in Kiev Center (Daire – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Real Home – Kiev Otel Tavsiyeleri

Kiev’de konaklama için daire arayanların tercih edebileceği en ideal konaklama birimlerinden biri şehir merkezine süper yakın olan Real Home adlı bu tesis olacaktır. Bu tesisteki daireler, genel olarak 4-5-6-7 ve 8 kişilik olarak hizmet gösteriyor. Bu yüzden kalabalık gruplarla veya ailece seyahat ediyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal tesislerden. Ayrıca, tek başınıza 4-5 yıldızlı bir otelde kalmak yerine bu tesiste daire kiralamak çok daha mantıklı olacaktır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At

6.Best Season Apart Hotel (Daire – Süper Ucuz – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Best Season Apart Hotel – Kiev’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Aziz Sofya Katedrali gibi turistik yapılara 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu apart hotel, daire konseptinde ki odalarıyla tek kişi veya 2 kişi seyahat edenlerin tercih edebileceği en ideal otellerden. Gece hayatına yakınlığı ve süper uygun fiyatlı odalarıyla, şehirdeki en ideal otellerden biri diyebilirim.

Otelin 600 konuktan almış olduğu 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtı. Bu apart otelin dışında daha ucuza ve daha iyi konuma sahip Stüdyo Daire bulabileceğinizi de pek sanmam. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Central Dayflat Apartments (Daire – Ucuz – Süper Popüler – Shevchenkivskyj Bölgesi)

Kiev'de Nerede Kalınır
Central Dayflat – Kiev otel Tavsiyeleri

Kiev’deki en uygun fiyatlı dairelere ev sahipliği yapan bu tesis, süper merkezi konumu ve olumlu konuk değerlendirmeleriyle tereddütsüz tercih edilebilecek konaklama birimlerinden. Bu tesis, gece hayatı ve turistik yapıları ziyaret için Kiev’e gelenlerin en çok tercih ettiği uygun fiyatlı dairelerden. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

Kiev’de Nerede Kalınır ? – Konaklama Tavsiyeleri

 • Kiev’de konaklama için yaklaşık 10 bölge bulunmaktadır. Fakat bu bölgeler arasında gönül rahatlığıyla konaklayabileceğiniz bölge sayısı ise 4’tir. Yani yukarıdaki 4 bölge arasından zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Bu yüzden ucuz otellerde konaklayacağım diye şehrin en ücra köşelerine kadar gitmeyin. Güzel bir bölgede güzel bir otelde konaklayın ki, geceleri otelinize dönüşünüz kolay olsun.
 • Kiev’de konaklama ücretleri genel olarak uygun. Yani, öyle Moskova’daki veya Avrupa’daki şehirler gibi akıl almaz ücretler ödemek zorunda değilsiniz. Bu yüzden de 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.
 • Kiev’de gece hayatına süper yakın olduğunuz zamanda da uyku problemi yaşayabilirsiniz. Şöyle ki, eğer gece kulüplerinin olduğu bir otelde konaklayacak olursanız, gecenin geç saatlerin sarhoşların sesiyle uyanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden gece hayatına yakın fakat çok daha yakın olmayın.
 • Kiev’de konaklayacağınız bölgelerde bol bol restoranların, fast-foodların ve kafelerin olup olmadığını da kontrol edin. Çünkü bu şehirde bir yerde 100 liraya karnınızı doyurabilirken bir yer 20 liraya karnınızı doyurabiliyorsunuz. Mümkünse süper turistik yerlere yakın konumda bulunan restoranlardan uzak durun.
 • Sen nerede konaklardın ? diye soracak olursanız ; Shevchenkivskyj Bölgesi ve Pecherskyj Bölgesi arasında bir yer olan Bessarabsky Market Bölgesi, bu şehrin gece hayatının kalbi. Bu yüzden gönül rahatlığıyla yine bu bölgede konaklardım. Fakat bu iki bölge de konaklama için en iyi ve en ideal. Bu yüzden 1.Bu iki bölge arasında bir 3 yıldızlı otelde, 2. Shevchenkivskyj Bölgesi’nde bir 3-4 yıldızlı dairede, 3.Pecherskyj Bölgesi’nde 4-5 yıldızlı bir otelde konaklardım. Tabi sizin bütçenize göre uygun olan tesisi bilemeyeceğimden dolayı sadece bu 3 bölgeyi tavsiye edebilirim. Tesis seçimi sizin işiniz olsun.

Kiev’de nerede kalınır ? sorusu için daha birçok uygun seçenek bulmak mümkün. Fakat, bölge olarak yukarıda bahsettiklerimin dışındaki bölgelerden uzak durmanızda yarar var. Özellikle gece hayatı için bu şehre gidiyorsanız, bölge konusunda dikkatli olun derim. Zaten şehir çok pahalı olmadığından dolayı da saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmıyor. Gece hayatı için gidiyorsanız gece hayatına yakın olan tesisleri turistik yerler için bu şehri ziyaret ediyorsanız turistik yerlere yakın olan tesisleri tercih edin. Olmadı çıtık yapın.

Bunlar da İlgİnizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here