Odessa’da Nerede Kalınır? | Bölgelere Özel Otel Tavsiyeleri

Ukrayna’nın en canlı ve en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen Odessa, konaklama bakımından Kiev’e nazaran biraz daha uygun.

Şehri ne amaçla ziyaret edeceğinize göre, konaklayabileceğiniz bölgeler de biraz farklılık göstermektedir. Denize sıfır sahil otelleri arıyorsanız farklı bir bölgede, gece hayatına yakın olmak istiyorsanız da, farklı bir bölgede konaklamanız gerekiyor.

Odessa’da çok fazla konaklama bölgesi olmasa da, Arcadia ve Şehir Merkezi Bölgeleri bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en güzel bölgelerdir.

Eğer sadece gece hayatı için Odessa’ya gidiyor ve bu şehirde başka hiçbir planınız yoksa Arcadia Bölgesi’ndeki otellere, yok Odessa gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara da yakın olayım diyorsanız, şehir merkezindeki otellere  göz atabilirsiniz.

Odessa’da bölgelere geçmeden önce şehirdeki en popüler ve en bilindik 5 otel de aklınızda olsun ;

1.Odessa Mozart Hotel – 4 Yıldız ; Şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde. Opera Balesi’nin hemen karşısında yer alıyor. Konum ve fiyat bakımından şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Oteli İncele & Konuk Yorumlarına Göz At

2.Odessa Milano Hotel ; Yıldızı olmasa da, 3-4 yıldızlı bir otel kıvamında. Şehrin tam kalbine 3 dakika yürüme mesafesinde. Deribasovskaya Caddesi’nin hemen yanında yer alıyor. Oteli İncele

3.Odessa Continental Hotel – 4 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden. Opera Binası’na 5 ve şehrin tam kalbine 7 dakika yürüme mesafesinde. Oteli İncele

4.Zirka Hotel – 3 Yıldız ; Konuk değerlendirme puanı düşük. Sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir tesis. Şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunuyor. Çok ucuz olduğu için popüler. Bunun dışında otel kalitesi ve hizmeti konuk değerlendirme puanına göre oldukça düşük. Seçici biriyseniz bu tesisi es geçebilirsiniz. Oteli İncele

5.Odessa Ok Hotel – 3 Yıldız ; Arcadia’da, yani gece hayatının en hareketli olduğu yerde bütçeli bir otel için en güzel tesislerden. Arcadia Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesinde. Çok yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olmasa da, bütçeli bir Odessa tatili için düşünülebilecek seçeneklerden. Oteli İncele

Not : Yukarıdaki 5 otel, özellikle Türk turistlerin favori tesislerinden olsa da, yabancı turistlerin de en sevdiği tesisler arasında. İlk 3 otel, daha çok seçici olan turistlere hitap ederken, son 2 otel sadece ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden.

Odessa’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

Odessa’da konaklama için tercih edebileceğiniz 3 bölge bulunuyor. Bunlar şehir merkezi, Primorsky Bulvarı çevresi ve Arcadia bölgesidir. Bu 3 bölge de kendine has güzellikleri ve özellikleri bulunan yerlerdir.

1.Odessa Arcadia Otelleri

(Gece Hayatı Sevenlere – Bölge Puanı 95/100) 

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Gagarinn Hotel

Eğer turistik yerlere yakın olmakla ilgilenmiyorsanız, şehirdeki en ideal bölge Arcadia Bölgesi’dir diyebiliriz.

Neden ? diye soracak olursanız da, öncelikle bu bölge dünyaca ünlü gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca en çok gece kulübünü ve Ukrayna kızlarını görebileceğiniz yerlerden biri.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki en iyi gece hayatına yakın olursunuz. Ayrıca konaklama ücretleri şehir merkezindeki tesislere nazaran 1 tık daha uygun.

NOT : Bu bölge şehir merkezine 4-6 km uzaklıkta bulunur. Yani turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız var. Fakat şehirdeki en iyi gece hayatı için hiçbir toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız yok. Çünkü şehrin kalbinin attığı yerde olacaksınız.

Odessa’daki bölgelerin hepsi gece hayatına yakın. Fakat bu bölge gece hayatının kalbi. Bu yüzden geceleri geç saatte otelime rahat döneyim taksicilere çok fazla ücretler ödemeyeyim diyorsanız, bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Arcadia Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Arcadia Otel Tavsiyeleri

  • Öncelikle şehirdeki en şık ve modern otellerden biri olan 4 yıldızlı Gagarinn, bu bölgede ilk göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz otellerden. Otel, konum olarak bölgenin en güzel yerinde bulunuyor. Ayrıca otelden Arcadia Plajı’na yürüyerek 5 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Odessa’da plaj otelleri arıyorsanız, plaja çok uzak olmayan bu tesis ile araştırmanıza başlayabilirsiniz.
  • Bir diğer otel önerisi de şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan ArcadiaSky adlı tesistir. Bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. İki kişilik seyahatler için gayet ideal olan bu otele de göz atın deriz.
  • Son olarak 4 yıldızlı Club Miami Arkadia adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu şık ve modern tesis, 9+ yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Ayrıca otel plaja da yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otel, Arkadia Plajı’na 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

2.Odessa Şehir Merkezi Bölgesi Otelleri

Bölge Puanı 90/100 – Hem Gece Hayatı Hem de Kültür Gezisi İçin Odessa’yı Ziyaret Edenler İçin

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Odessa

Arcadia kadar olmasa da, şehir merkezinde de gece hayatı için güzel mekanlar bulmak mümkün. Birçok turistin şehir merkezinde konaklamasanın en önemli nedeni de, her şeye yakın olmak istemesidir.

Eğer şehir merkezinde konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Fakat Arcadia’ya gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Yok sorun değil ben toplu taşıma araçlarını kullanırım diyorsanız, şehirdeki en iyi gece kulüplerinin olduğu Arcadia’ya 5-10 dakika içerisinde toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Taksiciler ile güzel pazarlık yapacak olursanız da buraya gitmek çok pahalı olmayacaktır. Fakat gecenin geç saatlerinde dönüşler biraz daha pahalı olacaktır.

Odessa şehir merkezini tercih edin EĞER ; Odessa’ya hem gece hayatı için hem de turistik yerleri görmek için gidiyorsanız, zaten sadece gece hayatı için bu şehri ziyaret ediyorsanız Arcadia size fazlasıyla yetecektir.

Şehir merkezi bölgesinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

  • Boutique – hotel Chaikovsky adlı tesis bir han olarak hizmet vermekte. Şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, şehir merkezinin vazgeçilmez adreslerinden. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
  • City Hotel Bortoli adlı tesis ise, şehir merkezindeki en güzel konuma sahip olan otellerden biri. Potyomkin Merdivenleri’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, biraz daha merkezin dışındaki otellerden olduğundan dolayı da konaklama ücretleri burada biraz daha uygun. Otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Shato Luxe adlı otel ise, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Opera ve Bale Tiyatrosu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Primorsky Bulvarı 

(Bölge Puanı 90/100) – Şehir Merkezinde Ucuz Tesis Arayanlara Özel

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Odessa Konaklama Rehberi

Primorsky Bulvarı Çevresi, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alır ve şehrin tam kalbine ortalama 5-10 dakika mesafede yer alan konaklama birimlerine ev sahipliği yapar.

Not : Primorsky Bulvarı ile Primorsky aynı şey değildir. Çünkü Primorsky, Arcadia ve Şehir Merkezini içerisini alan genel bir bölgenin ismidir. Yani, Primorsky bölgesindeki bir otel şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesindeyken, bir otel 1 saat yürüme mesafesindedir. Bu yüzden, ”PRIMORSKY BULVARI” olarak otelinizi arayın.

Bu bölgede daha çok oteller tercih ediliyor olsa da, hemen hemen her zevke ve bütçeye uygun daireleri de burada bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Odessa’nın en güzel ve en canlı caddelerinden biri olarak bilinen Deribasovskaya Caddesi’ne ve Odessa City Garden (Şehir Bahçesi) gibi yerlere yürüme mesafesinde olursunuz. Bunun yanında, Primorsky Bulvarı’nda birbirinden güzel ve kaliteli birçok restoran, bar, kafe ve alışveriş mağazaları da bulmak mümkün.

Ayrıca bu bölgede konaklayacak olursanız da plaj yakının olan birçok konaklama birimleri de bulabilirsiniz.

Primorsky Bulvarı çevresinde bulunan otellere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Primorsky Bulvarı Konaklama Tavsiyeleri

  • Queen of Opera adlı tesis, bu bölgede göz atabileceğiniz en kaliteli ve en uygun otellerden. Primorsky Bulvarı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
  • Bir diğer otel önerisi olarak da, Siena adlı şehirdeki en popüler otele göz atabilirsiniz. yıldızı olmayan bu otel 3-4 yıldız kıvamında gayet uygun bir otel. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki gece hayatı için popüler olan barlara ve gece kulüplerine yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Kvartal do Deribasovskoi adlı apart otel ise, Odessa’da konaklama için tercih edebileceğiniz en güzel daire şeklindeki tesistir. Odessa Şehir Bahçesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, konum olarak şehirdeki en iyi yerde bulunuyor. Turistlerin en çok tercih ettiği daire konseptindeki bu otele de göz atabilirsiniz.

5 Yıldızlı Odessa Otelleri

5 Yıldızlı Odessa Otelleri
Odessa

 

Black Sea Hotel Park Shevchenko ; Odessa’daki 5 yıldızlı oteller arasında en çok tercih edilen tesislerden biri. Konum olarak şehrin tam kalbine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve kalitesiyle göz atmaya değer tesislerden.

Il Decameron Luxury Design Hotel ; Şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip tesislerden biri olan bu 5 yıldızlı otel, şehrin tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en çok satan tesislerden biri olmasının en önemli nedeni de, erken rezervasyon fırsatlarının olmasıdır.

Duke Hotel ; Son olarak, biraz daha uygun bir 5 yıldızlı otel için Odessa Opera ve Bale Tiyatrosu’nun yakınında bulunmaktadır. Bu otel de, şehrin tam merkezinde bulunmaktadır.

Odessa Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Primorsky Bulvarı
Primorsky Bulvarı

Odessa’da otel fiyatları ortalama 25£’dan başlıyor ve 150£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi 25£’nun altında da birkaç konaklama birimini bulabilirsiniz. Fakat bunun için pansiyonlara ve dairelere göz atmanız gerekiyor.

Ortalma 40-90£ arasında bir ücrete bu şehirde hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde, hatta çoğu 5 yıldızlı otelde bile konaklayabilirsiniz.

Odessa’da pansiyon fiyatları ise, genel olarak 15£-30£ arasında değişmektedir. Fakat, pansiyon tercihi yaparken hangi bölgede olduğunuzu da mutlaka inceleyin. Eğer, Arcadia ve şehir merkezi yakınlarınızdaysanız, sıkıntı yok. Ancak, bu pansiyonlar gece hayatı ve şehir merkezine çok uzak yerlerde bulunuyorsa ulaşım biraz sıkıntılı olabiliyor.

Odessa’da otel rezervasyonu için de, ilk olarak fırsat indirimi olan tesislere göz atın. Otel fırsatlarını da booking üzerinden fazlasıyla bulabilirsiniz.

Odessa Ucuz Otel Tavsiyeleri

Odessa’da konaklama için hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, şimdi aşağıdaki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

1.Design Hotel Skopeli

Odessa Design Hotel Skopeli
Design Hotel Skopeli

Kategorisiz otellerden biri olan Design Hotel, manzaralı odalarıyla popüler olan otellerden. Süper konumu ve fiyatı ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz. Gece hayatına süper yakın olmasa da, gece hayatı için en canlı barlara ve gece kulüplerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otel, plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 3-4 yıldızlı otel konforunda olan bu otel daha çok ucuz otel arayanların tercih edebileceği konaklama birimlerinden biri diyebilirim.

2.Apartments Kvartira 1

Odessa Kvartira 1
Kvartira 1 – Odessa Daire Tavsiyesi

Odessa’da dairede konaklamayı düşünenlere tavsiye edebileceğim en ideal ve en uygun fiyatlı dairelerden biri olan Kvartira 1, şehirdeki turistik yapıların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Gece hayatı için süper bir konuma sahip olmasa da, şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yürüyerek 25-30 dakikada gitmek mümkün. Odessa’daki en uygun fiyatlı dairelerden biri olması, süper olumlu konuk değerlendirmelerine sahip olması ve kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız, bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır.

3.Darkmen Hotel Odessa

Odessa’nın merkezinde bulunan bu tesis şehrin en canlı caddelerinden biri olan Deribasovskaya caddesine sadece 3 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Odessa gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal tesislerden. Tesiste Türk bir çalışanın olması da, şehirdeki en iyi yerler hakkında ingilizceniz olmanızdan yardım alabilmenize olanak sağlıyor. Eğer ingilizce ile aranız çok iyi değilse, nerede yemek yenir, gece hayatı için en idea gece kulüpleri nerede veya en canlı barlar nerede gibi tüm sorularınıza Türk bir resepsiyondan cevap alabilirsiniz.

Odessa Merkez Otelleri

4.Mozart Hotel 

Mozart Hotel - Odessa'da Kalınacak Yerler
Mozart Hotel

Mozart Hotel 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen süper uygun fiyatıyla şehirdeki en popüler otellerden. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olduğu bu otelde, en az 4-5 hafta önceden rezervasyon yaparak %25’e varan indirimlerden yararlanmak da mümkün.

Otel Odessa Opera ve Balesi’nin tam karşısında yer alıyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edebileceğiniz otellerden. İster bütçeli ister lüks bir Odessa gezisi planı yapanlara hitap eden bu otele de mutlaka bir göz atın derim. Ayrıca bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi, süper olumlu konuk değerlendirmeleri de bulunuyor.

5.Gagarinn Hotel 

Odessa'da Kalınacak Yerler
Gagarinn

Gagarinn Hotel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Süper merkezi konumu ve lüks atmosferiyle, 5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelde, süper uygun fiyatlı odalar da bulabiliyorsunuz. Özellikle 5-6 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Bu otel, ister şehre gece hayatı için isterseniz de kültür gezisi için gidenlere hitap eden muhteşem bir otel. Otelin barında güzel bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz. Odessa sokaklarında bar ve gece kulübü aramanıza bile gerek yok. Yok ben gece kulübüne giderim diyorsanız da, otele yürüme mesafesinde şehrin önde gelen barlarını ve gece kulüplerini de bu otel yakınlarında fazlasıyla bulabilirsiniz.

Odessa’ya sürekli gelen konukların favori otellerinden biri olan Gagarinn, lüks odalarıyla, mükemmel konuk değerlendirmeleriyle, süper konumu ve eşsiz fiyatı ile Odessa’da ilk düşünülmesi gereken otellerden biri diyebilirim.

6.12th Floor Apartments – Daire

Odessa'da Kalınacak Yerler
12th Floor Apartments Odessa Daire Tavsiyeleri

Odessa’nın en ünlü plajı olan Arkadiya plajı bu tesise sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper lüks daireleriyle hizmet veren bu tesis, Deribosavskaya caddesine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında birçok turistik noktaya da bu tesisten yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Odessa gece hayatı için hem uygun hem de kaliteli lüks bir daire arıyorsanız, aradığınızı bu tesiste rahatlıkla bulabilirsiniz.

İster deniz manzaralı ister manzarasız odalarıyla bu tesiste bütçenize uygun daireler bulmak da mümkün. Daireler 2, 3 ve 4 kişilik olduğundan dolayı, tek başınıza bu daireleri tercih etmek bile oldukça mantıklı olacaktır.

7.Boutique Hotel California – 5 Yıldız

California Hotel
California Hotel

Deribasovskaya Caddesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen uygun fiyatlı odalarıyla süper popüler. Bu otelin oda ücretleri birçok 4 yıldızlı otel ücretiyle hemen hemen aynı olduğundan mutlaka bu otele de bir göz atın derim.

Odessa Merkez Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yapıya yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Süper modern odaları ve olumlu konuk değerlendirmelerine bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Göz At ; Kiev’de nerede kalınır ?

Odessa’da nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan konaklama birimlerinin hepsi, kendi kategorisinde en uygun fiyatlı ve en çok tercih edilenler arasında. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olmaları da bu listedeki konaklama birimleri arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Odessa’da süper ucuz otellerden uzak durmanızı da tavsiye ederim. Özellikle fotoğrafı olmayan veya 7.5 ortalama konuk değerlendirme puanın altında olan otel ve daireleri de es geçmenizi tavsiye ederim. Çok ucuza bir yer bulacağım diye şehrin ücra köşelerine gidebilirsiniz.

Göz At : Lviv’de Nerede Kalınır ? 


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here