Odessa’da Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Odessa'da Nerede Kalınır
Odessa'da Nerede Kalınır

Ukrayna’nın en canlı ve en güzel şehirlerinden biri olarak bilinen Odessa’da konaklama, Kiev’e nazaran bir tık daha uygun denebilir. Bu şehirde gece hayatı için çılgın planlarınız varsa kendinize ait bir stüdyo ev tutun derim. Yok, eve gerek yok bende para var diyorsanız da, 4 yıldızlı popüler otelleri tercih etmekte yarar var.
Odessa’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en iyi fakat kendi kategorisinde fiyat bakımından en uygun oteller ve daireler arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Odessa’da konaklama için tesis seçiminden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır. Odessa’da çok fazla konaklama bölgesi olmasa da, Arcadia, Primarsky ve Şehir Merkezi Bölgeleri bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en güzel bölgelerdir.

Eğer sadece gece hayatı için Odessa’ya gidiyor ve bu şehirde başka hiçbir planınız yoksa Arcadia Bölgesi’ndeki otellere, yok Odessa gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere de yakın olayım diyorsanız, şehir merkezindeki otellere  göz atabilirsiniz.

Odessa’da Nerede Kalınır ? – Bölgeler

Odessa’da konaklama için tercih edebileceğiniz 3 bölge bulunuyor. Bunlar şehir merkezi, Primorsky Bölgesi ve Arcadia bölgesidir. Bu 3 bölge de kendine has güzellikleri bulunan yerlerdir. Primorsky Bölgesi’nin bazı bölümleri de şehir merkezi olarak geçiyor olsa da, farklı bir bölgedir ve şehir merkezine yani Primorsky Bulvarı’na yakın olan konaklama birimlerine yakın otelleri ile ünlü.

Odessa’da Nerede Kalınır ? – Arcadia Bölgesi (Gece Hayatı Sevenlere – Bölge Puanı 95/100)

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Gagarinn Hotel

Eğer turistik yerlere yakın olmakla ilgilenmiyorsanız, şehirdeki en ideal bölge Arcadia Bölgesi’dir diyebiliriz. Neden ? diye soracak olursanız da, öncelikle bu bölge dünyaca ünlü gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca en çok gece kulübünü ve Ukrayna kızlarını görebileceğiniz yerlerden biri.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki en iyi gece hayatına yakın olursunuz. Ayrıca konaklama ücretleri şehir merkezindeki tesislere nazaran 1 tık daha uygun olabilir.

NOT : Bu bölge şehir merkezine 4-6 km uzaklıkta bulunur. Yani turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız var. Fakat şehirdeki en iyi gece hayatı için hiçbir toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız yok. Çünkü şehrin kalbinin attığı yerde olacaksınız.

Odessa’daki bölgelerin hepsi gece hayatına yakın. Fakat bu bölge gece hayatının kalbi. Bu yüzden geceleri geç saatte otelime rahat döneyim taksicilere çok fazla ücretler ödemeyeyim diyorsanız, bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Arcadia Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

  • Öncelikle şehirdeki en şık ve modern otellerden biri olan 4 yıldızlı Gagarinn, bu bölgede ilk göz atmanızı tavsiye edebileceğim otellerden. Otel konum olarak bölgenin en güzel yerinde bulunuyor. Ayrıca otelden Arcadia Plajı’na yürüyerek 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Bir diğer otel tavsiyesi de şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan ArcadiaSky adlı tesistir. Bu tesisin 9.7 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani neredeyse kusursuz bir otel. İki kişilik seyahatler için gayet ideal olan bu otele de göz atın. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Son olarak Club Miami Arkadia adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu şık ve modern tesis, 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Ayrıca otel plaja da yürüme mesafesinde bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Odessa’da Nerede Kalınır ? – Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Odessa’da Nerede Kalmalı ?

Arcadia kadar olmasa da, şehir merkezinde de gece hayatı için güzel mekanlar bulmak mümkün. Birçok turistin şehir merkezinde konaklamasanın en önemli nedeni de her şey yakın olmak istemisidir.

Eğer şehir merkezinde konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek gidebilirsiniz. Fakat Arcadia’ya gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Yok sorun değil ben toplu taşıma araçlarını kullanırım diyorsanız, şehirdeki en iyi gece kulüplerinin olduğu Arcadia’ya 5-10 dakika içerisinde toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Taksiciler ile güzel pazarlık yapacak olursanız da buraya gitmek çok pahalı olmayacaktır. Fakat dönüş çok daha pahalı olacaktır.

Odessa şehir merkezini tercih edin EĞER ; Odessa’ya hem gece hayatı için hem de turistik yerleri görmek için gidiyorsanız, zaten sadece gece hayatı için bu şehri ziyaret ediyorsanız Arcadia size fazlasıyla yetecektir.

Şehir merkezi bölgesinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

  • Boutique – hotel Chaikovsky adlı tesis bir han olarak hizmet vermekte. Şehirdeki en iyi ve en popüler konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, şehir merkezinin vazgeçilmez adreslerinden. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At
  • City Hotel Bortoli adlı tesis ise, şehir merkezindeki en güzel konuma sahip olan otellerden biri. Potyomkin Merdivenleri’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, biraz daha merkezin dışındaki otellerden olduğundan dolayı da konaklama ücretleri burada biraz daha uygun. Otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Shato Luxe adlı otel ise, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Opera ve Bale Tiyatrosu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Odessa’da Nerede Kalınır ? – Primorsky Bölgesi (Bölge Puanı 85/100)

Odessa'da Nerede Kalınır ?
Odessa Konaklama Rehberi

Nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olarak bilinen Primorsky Bölgesi, Odessa’da hangi bölgede kalınır ? sorusuna en güzel cevaptır. Bu bölgede bulunan konaklama birimleri şehrin tam merkezine çok kısa bir sürede ulaşma imkanı sunmakta.

Bu bölgede daha çok oteller tercih ediliyor olsa da, hemen hemen her zevke ve bütçeye uygun daireleri de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Not : Primorsky Bulvarı yakınlarında bulunan yerler dışında Promersky olarak bilinen, şehir merkezine bir hayli uzak olan yerler de bulunuyor. Yani bu isim birçok farklı yerde de kullanılıyor. Bu yüzden tercih yaparken Promerksy Bulvarı’na yakın olduğunuzdan emin olun.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Odessa’nın en güzel ve en canlı caddelerinden biri olarak bilinen Deribasovskaya Caddesi’ne ve Odessa City Garden (Şehir Bahçesi) gibi yerlere yürüme mesafesinde olursunuz. Bunun yanında, Prmorsky’de birbirinden güzel ve kaliteli birçok restoran, bar, kafe ve alışveriş mağazaları da bulmak mümkün.

Ayrıca bu bölgede konaklayacak olursanız da plaj yakının olan birçok konaklama birimleri de bulabilirsiniz.

Göz At : Lviv’de Nerede Kalınır ? 

Bölgenin en güzel yeri Primorsky Bulvarı’dır. Gece hayatı için bu bulvara yakın olan konaklama birimlerini de tercih etmekte yarar var.

Şehir merkezi bölgesinde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

  • Queen of Opera adlı tesis, bu bölgede göz atabileceğiniz en kaliteli ve en uygun otellerden. Primorsky Bulvarı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Bir diğer otel tavsiyesi olarak da, Siena adlı şehirdeki en popüler otele göz atabilirsiniz. yıldızı olmayan bu otel 3-4 yıldız kıvamında gayet uygun bir otel. Opera ve Bale Tiyatrosu’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki gece hayatı için popüler olan barlara ve gece kulüplerine yürüyerek gidebilirsiniz. Otelin 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Kvartal do Deribasovskoi adlı apart otel ise, Odessa’da konaklama için tercih edebileceğiniz en güzel daire şeklindeki tesistir. Odessa Şehir Bahçesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Odessa’da Nerede Kalınır ? | En İdeal 7 Daire ve Otel Tavsiyesi

Odessa’da konaklama için hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, şimdi aşağıdaki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

1.Design Hotel Skopeli (Kişisel Tavsiyem – 9.1 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
Design Hotel Skopeli – Odessa Otel Tavsiyesi

Kategorisiz otellerden biri olan Design Hotel, manzaralı odalarıyla popüler olan otellerden. Süper konumu ve fiyatı ile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz. Gece hayatına süper yakın olmasa da, gece hayatı için en canlı barlara ve gece kulüplerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otel, plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 3-4 yıldızlı otel konforunda olan bu otel daha çok ucuz otel arayanların tercih edebileceği konaklama birimlerinden biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.Apartments Kvartira 1 (Primorsky Bölgesi – Ucuz – 9.2 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
Kvartira 1 – Odessa Daire Tavsiyesi

Odessa’da dairede konaklamayı düşünenlere tavsiye edebileceğim en ideal ve en uygun fiyatlı dairelerden biri olan Kvartira 1, şehirdeki turistik yapıların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Gece hayatı için süper bir konuma sahip olmasa da, şehrin önde gelen barlarına ve gece kulüplerine yürüyerek 25-30 dakikada gitmek mümkün. Odessa’daki en uygun fiyatlı dairelerden biri olması, süper olumlu konuk değerlendirmelerine sahip olması ve kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız, bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Darkmen Hotel Odessa (Primorsky Bölgesi – Ucuz – 8.9 PUAN)

Odessa’nın merkezinde bulunan bu tesis şehrin en canlı caddelerinden biri olan Deribasovskaya caddesine sadece 3 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Odessa gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal tesislerden. Tesiste Türk bir çalışanın olması da, şehirdeki en iyi yerler hakkında ingilizceniz olmanızdan yardım alabilmenize olanak sağlıyor. Eğer ingilizce ile aranız çok iyi değilse, nerede yemek yenir, gece hayatı için en idea gece kulüpleri nerede veya en canlı barlar nerede gibi tüm sorularınıza Türk bir resepsiyonistten cevap alabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz at 

4.Mozart Hotel (4 Yıldız – Ucuz – Primorsky Bölgesi – 8.3 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
Mozart Hotel – Odessa’da hangi bölgede kalmalı ?

Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Mozart Hotel 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen süper uygun fiyatıyla şehirdeki en popüler otellerden. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olduğu bu otelde, en az 4-5 hafta önceden rezervasyon yaparak %25’e varan indirimlerden yararlanmak da mümkün.

Otel Odessa Opera ve Balesi’nin tam karşısında yer alıyor. Yani konum olarak tereddütsüz tercih edebileceğiniz otellerden. Bu otelde 250 TL’ye kadar odalar bulabileceğiniz gibi, 1.000 TL’ye kadar suit odalarda bulmak mümkün. İster bütçeli ister lüks bir Odessa gezisi planı yapanlara hitap eden bu otele de mutlaka bir göz atın derim. Ayrıca bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi, süper olumlu konuk değerlendirmeleri de bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.Gagarinn Hotel (4 Yıldız – En İyi Seçim – Süper Popüler – Primorsky Bölgesi – Uygun – 8.5 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
Gagarinn – Odessa’da nerede konaklamalı ?

Odessa’da nerede kalınır ? sorusuna muhteşem cevaplardan biri olan Gagarinn Hotel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Süper merkezi konumu ve lüks atmosferiyle, 5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelde, süper uygun fiyatlı odalar da bulabiliyorsunuz. Özellikle 5-6 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Bu otel, ister şehre gece hayatı için isterseniz de kültür gezisi için gidenlere hitap eden muhteşem bir otel. Otelin barında güzel bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz. Odessa sokaklarında bar ve gece kulübü aramanıza bile gerek yok. Yok ben gece kulübüne giderim diyorsanız da, otele yürüme mesafesinde şehrin önde gelen barlarını ve gece kulüplerini de bu otel yakınlarında fazlasıyla bulabilirsiniz.

Odessa’ya sürekli gelen konukların favori otellerinden biri olan Gagarinn, lüks odalarıyla, mükemmel konuk değerlendirmeleriyle, süper konumu ve eşsiz fiyatı ile Odessa’da ilk düşünülmesi gereken otellerden biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.12th Floor Apartments (Daire İçin En İyi Seçim –  Primorsky Bölgesi – Uygun – 9.2 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
12th Floor Apartments Odessa Daire Tavsiyeleri

Odessa’nın en ünlü plajı olan Arkadiya plajı bu tesise sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper lüks daireleriyle hizmet veren bu tesis, Deribosavskaya caddesine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında birçok turistik noktaya da bu tesisten yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Odessa gece hayatı için hem uygun hem de kaliteli lüks bir daire arıyorsanız, aradığınızı bu tesiste rahatlıkla bulabilirsiniz.

İster deniz manzaralı ister manzarasız odalarıyla bu tesiste bütçenize uygun daireler bulmak da mümkün. Daireler 2, 3 ve 4 kişilik olduğundan dolayı, tek başınıza bu daireleri tercih etmek bile oldukça mantıklı olacaktır. Booking.com aracılığıyla Tesisi İncele & Fiyatlara Göz At

7.Boutique Hotel California (5 Yıldız – Uygun – Popüler – Primorsky Bölgesi – 8.7 PUAN)

Odessa'da Nerede Kalınır
California Hotel – Odessa Otel Tavsiyesi

Deribasovskaya Caddesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen uygun fiyatlı odalarıyla süper popüler. Bu otelin oda ücretleri birçok 4 yıldızlı otel ücretiyle hemen hemen aynı olduğundan mutlaka bu otele de bir göz atın derim.

Odessa Merkez Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yapıya yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Süper modern odaları ve olumlu konuk değerlendirmelerine bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Göz At ;

Odessa’da nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan konaklama birimlerinin hepsi, kendi kategorisinde en uygun fiyatlı ve en çok tercih edilenler arasında. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olmaları da bu listedeki konaklama birimleri arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Odessa’da süper ucuz otellerden uzak durmanızı da tavsiye ederim. Özellikle fotoğrafı olmayan veya 7.5 ortalama konuk değerlendirme puanın altında olan otel ve daireleri de es geçmenizi tavsiye ederim. Çok ucuza bir yer bulacağım diye şehrin ücra köşelerine gidebilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here