Paris’te Alışveriş Rehberi

Paris’te Alışveriş genel olarak süper pahalıdır. Ancak doğru yerlere gittiğiniz zaman çok da pahalı olmayan alışveriş mağazaları bulmak mümkündür. Turistlerin Paris’i tercih etmelerinin sebeplerinden biride, Paris’te Alışveriş yapmak içindir. Hatta Paris’e sadece alışveriş için gelen birçok turist bulunmaktadır.

Paris,Lüks mağazalarıyla birçok turistin alışveriş için,en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Ünlü markaların ana merkezi olan Paris’te dilediğiniz birçok markayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken, bu popüler markaların tahmin ettiğinizden çok daha pahalı olmasıdır. Şanzelize Caddesi’nde 800£’ya kemer ve 140£’ya bir tişört sorduktan sonra, bu caddenin benim sınırlarımın çok daha ötesinde olduğunu anlamıştım.

Paris'te Alışveriş Başkadır.
Les-Quatre Alışveriş Merkezi

Paris’te nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge seçilmiş konaklama birimlerine ve şehirdeki en ideal bölgelerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Paris’te Alışveriş İçin En Ucuz Yerler

-Çok daha uygun fiyatlara giyim mağazaları bulabileceğiniz Montmartre (Ressamlar Tepesi)’ne mutlaka göz atmalısınız. Özellikle Montmartre’de bulunan L’Habilleur, Paris’te Alışveriş için en ucuz yerlerden biridir. Bir kot pantolonu 15£-30£ arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca kadınlara daha çok hitap eden bu mağazada çantalar,ayakkabılar ve daha birçok butik ürünleri çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Paris’te Alışveriş için en ucuz mağazalardan bir diğeri ise, 6th bölgesinde bulunan Tati adlı alışveriş mağazasıdır. Çok kaliteli markalar bulunmasa da bir tişörtü 5£-10£’ya rahatlıkla alabileceğiniz mağazalardan biridir. Süper ucuz olan bu mağaza çok kaliteli ürünlerle ilgilenenmeyenler için ideal yerlerden biridir. Bay-Bayan giyimin yanı sıra çocuk ve bebek giyim için de bölümleri bulunan bu mağaza, Paris’te Alışveriş için en ucuz diyebileceğim yerlerden biridir.

Disneyland Paris yakınlarında bulunan,”La Vallee Village” bölgesi yerli halkın en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Disneyland’a uğrayacak olursanız, alışveriş yapmayacak olsanız bile bu bölgeye mutlaka uğramalısınız. 100’e yakın mağazalarıyla Paris’te Alışveriş için en ideal yerlerdendir. Hemen hemen her bütçeye uygun çeşitli mağazalarıyla, çok uygun fiyatlara dilediğiniz birçok ürünü bulabilirsiniz. Aşırı kalabalık olan bu bölge sanırım Paris halkının en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Ayrıca birçok restoran ve kafeleri bulabileceğiniz bu bölgede, uygun fiyatlara muhteşem yemekler bulabilirsiniz.

-Ucuz alışveriş için bir diğer adres şüphesiz C&A‘dır. The Rue de Rivoli bölgesinde bulunan, H&M ve Le Forum des Halles alışveriş merkezi arasında kalan C&A,Paris’te Alışveriş için en ideal yerlerdendir. H&M’nin benzer bir versiyonu olsa da, daha çok çeşit ürünleri burada bulabilirsiniz. Ayrıca hazır C&A’ya gitmişken, H&M ve Le Forum des Halles’e de göz atmayı unutmayın.

Paris'te Alışveriş

Paris'te Alışveriş

Paris’te Alışveriş İçin En Popüler Bölgeler

Paris’te Alışveriş, gerçekten iyi bir zaman gerektirmektedir. Alışveriş için pat diye sokağa çıkarsanız hem zaman bakımından hem de maddi bakımdan büyük kayba uğrarsınız. Bu yüzden mümkünse gideceğiniz alışveriş bölgelerinden, birbirine yakın olanları seçmeye çalışın. Büyük çaba harcamadan bulabileceğiniz en popüler alışveriş bölgeleri ise ;

1.Şanzelize Caddesi

Paris'te Alışveriş Bölgeleri
Şanzelize Caddesi

Dünya’nın en popüler ve en pahalı alışveriş bölgelerinden biri olan Şanzelize’de alışveriş için sağlam ve kabarık bir cüzdana ihtiyacınız olacaktır. Süper pahalı alışveriş mağazalarının yanında, cadde üzerinde bulunan büfelerde, küçük suların bile, normal fiyatın 3-4 katı olduğunu göreceksiniz.

Şanzelize Caddesi hemen hemen 2 km uzunluğundadır ve alışveriş için aklınıza gelebilecek hemen hemen herşeyi bu caddede bulabilirsiniz. Ayrıca bu caddenin bir ucunda Paris’in turistik yapısı Zafer Takı ve diğer ucunda ise Concorde Meydanı bulunmaktadır. Bu cadde bulunan en popüler ve en lüks mağazalar ise ;

 • Banana Republic ; Bir Amerikan markası olan bu mağazada dilediğiniz birçok yaz-kış giyim ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Müşteriden çok çalışanı olan bu mağazaya girer girmez size özel bir alışveriş rehberi bulunmaktadır. Yani siz nereye giderseniz gidin peşinizden ayrılmıyor ve siz mağazadan çıkana kadar başka kimseyle ilgilenmiyor. Alışveriş yapmak için girmesinizde, çok havalı olan bu mağazaya girip biraz hayal kurabilirsiniz. Bu mağazada hayal kurmak,alışveriş yapmaktan çok daha kolaydır.
 • Abercrombie & Fitch : Paris’te Alışveriş için en pahalı mağazalardan biri olan Abercrombie, giyim konusunda caddenin en iyisi gibi durmaktadır. Vitrinlerde bulunan %50-%75 indirim afişlerine aldırmayın. Vitrine yaklaşın ve etiketin bu indirimli halinin, nereden nereye geldiğini görecek ve ”sanırım yanında arsada veriyorlar” diyeceksiniz.
 • Marks & Spencer :  Paris’te Alışveriş‘in pahalı adreslerinden biri olan Marks & Spencer önünde yağmurda bekleyen kalabalığı gördükten sonra, anladımki bu lüks mağazalara girmek için çile çekenlerde varmış.

2.Rue de Passy : Tek bir cadde boyunca uzanan bu bölge Paris’te Alışveriş için popüler yerlerden biridir. Fiyatların genel olarak pahalı olduğu söylenmektedir. Dilediğiniz birçok ürünü tek bir mağazada bile bulabilirsiniz. Çok ünlü markalara şahit olmasam da, genel olarak pahalı olan bu bölge, alışveriş için düşünülmesi gereken yerlerdendir. Bu bölgeye gelmek için,caddenin en işlek duraklarından olan, La Muette ve Passy duraklarını kullanabilirsiniz.

Paris'te Alışveriş

3.Rue de Rennes : Paris’te Alışveriş için ideal yerlerden biri olan Rue de Rennes bölgesi, Saint-Germain des Pres yakınlarında bulunmaktadır. Yol boyunca dizilmiş birbirinden farklı mağazalarıyla düşünülebilecek yerlerdendir. Ayrıca alışverişten sonra dinlenebileceğiniz Lüksembur Bahçeleri, bölgeye oldukça yakındır.

Göz at : Paris gezilecek yerler

4.Boulevard Haussman : Şanzelize’den sonra Paris’te Alışveriş‘in en popüler olduğu bölgelerden biridir. Oldukça popüler olan Lafeyette Galerisi bu bölgede bulunmaktadır. Paris’in en turistik yerlerinden biri olan Garnier Opera binasının hemen arkasında bulunmaktadır. Kozmetik, moda,aksesuar ve antika gibi dilediğiniz birçok şeyi burada rahatlıkla bulabilirsiniz. H&M, Zara, Benetton ve Uniqlo gibi popüler markaları bu bölgede bulabilirsiniz.Ayrıca bu bölgenin en popüler alışveriş mağazası olan Lafeyette Galerisi’ne göz atmayı unutmayın.

Paris'te Alışveriş

5.Les Halles : Tek bir cadde olmayan bu bölge Pompidou Merkezi’ne oldukça yakındır. Hediyelik eşya dükkanlarının oldukça fazla olduğu bu bölgede, büyük bir yeraltı çarşısı da bulabilirsiniz. Hediyelik eşyalar için en iyi seçeneklerden biri olan bu bölge, Paris’te Alışveriş için en ideal yerlerdendir.

6.The Marais : Eski geleneksel dükkanlarıyla, Paris’te Alışveriş için en ideal yerlerden biri de şüphesiz Marais bölgesidir. Restoranları,Barları ve kafeleriyle popüler olan bu bölge, alışveriş için de iyi seçeneklerden biridir. Bu bölgede,kalite mağazalar,kozmetik,el işi ürünleri ve antika ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

7.Rue Saint Honore : Daha çok kalite kozmetik ürünlerine ev sahipliği yapan bu bölgede en önemli caddeler Tuileries ve Louvre caddesidir. Louvre Müzesi‘nin hemen karşısında bulunan durakta inerek bu bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oldukça lüks mağazalara ev sahipliği yapan bu bölge, Paris’te Alışveriş için ideal yerlerdendir.

8.Kanal Saint Martin : Sıradışı butikleri fazlasıyla bulabileceğiniz bu bölgede (Kanal Boyunca), kelimenin tam anlamıyla, her yaşa ve bütçeye göre dilediğiniz birçok şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bölgenin en popüler alışveriş caddeleri ise, Rue Beaurepaire ve Rue de Marseille caddeleridir.

9.Rue de Rivoli : Çok popüler bir bölge olmasa da Paris’te Alışveriş için en ucuz seçeneklerden biridir. Uygun fiyatlara dilediğiniz birçok hediyelik eşyayı,antikaları,parfümleri ve daha birçok ihtiyacınız olan ürünleri bulabilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen birçok farklı tarzda mağazalar bulunmaktadır.

10.Place des Vosges : Popüler butik mağazaları,restoranları ve kafeleri ile meşhur olan bu bölgede bulunan mağazalar, fiyat bakımından çok uygun olmasa da,aşırı pahalıda değildir. Paris’te Alışveriş için düşünülmesi gereken adreslerden biri olan Place de Vosges, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biridir.

Paris’ten Ne Alınır ?

Paris’te Alışveriş sadece giyim ve aksesuarlar ile sınırlı değildir. Farklı hediyelik eşyaların yanı sıra Paris’ten alınabilecek çok şey vardır. Bunlar ;

 • HardalParis'te Alışveriş
 • Çikolata
 • Mum
 • Paris Peynirleri
 • Küçük Maket Eyfel Kulesi
 • Fransız Tuzu
 • Fransız Mercimeği
 • Tuzlu Tereyağı
 • Buzdolabı süsleri

Paris Alışveriş Merkezleri

Paris'te Alışveriş Başkadır.
Les Halles Alışveriş Merkezi

Paris alışveriş merkezleri,ünlü ve lüks mağazalara göre daha az tercih edilmektedir. Birçok ünlü markaları bir yerde bulabileceğiniz büyük alışveriş mağazaları ile zamandan kazanabilirsiniz.

 1. Forum des Halles : Farklı butiklere,restoranlara,lüks kafelere ve ünlü mağazalara ev sahipliği yapan bu alışveriş merkezi Paris’in en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Zara,Muji,Petit Bateau,Sephora ve Esprit gibi ünlü markalara ev sahipliği yapan bu alışveriş merkezinde,metro istasyonuna direkt bir geçiş bulunmaktadır.
 2. Passy Plaza : Zara,H&M,Gap,L’Occitane gibi ünlü markaların yanında,birçok butik mağaza restoran ve kafeleri bulabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Ayrıca alışveriş merkezinin hemen hemen her yerinden kullanabileceğiniz ücretsiz Wifi’da bulunmaktadır.
 3. Lafeyette Gallery : Paris’te Alışveriş için en popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Lafeyette harika mimarı daha çok ilgi görmektedir. Alışveriş için olmasa bile, muhteşem yapısını ve enteresan tavanını görmek için bir göz atabileceğiniz alışveriş merkezlerinden biridir. Ünlü markaların evi olarak bilinen bu alışveriş merkezi, diğer alışveriş merkezlerine göre oldukça pahalıdır.
Paris'te Alışveriş
Lafayette Gallery

Özetle ; Paris’te Alışveriş için ünlü markaları Şanzelize Caddesi’nde, alışveriş merkezi için Lafeyette Galerisini ve ucuz alışveriş için La Vallee Village bölgesi en ideal seçeneklerdendir.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...