Sofya Otelleri | Sofya Otel Fiyatları

Sofya Otelleri
Sofya Otelleri

Bulgaristan’ın başkenti Sofya, tarihi ve doğal güzellikleriyle turistlerin en çok beğendiği şehirlerden. Bu şehirde konaklama ücretleri ise oldukça uygun. Bu yüzden de süper merkezi otellere bile göz atabilirsiniz. Tek yapmanı gereken hangi otelde ve hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermek olacaktır.
Sofya Otelleri veya Sofya Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre biraz farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız da oldukça önemli.

Sofya’da otel ücretleri ortalam 30£’dan başlayıp 200£’ya kadar çıkmaktadır. Fakat 50-100£ arasındaki bir otelde aradığınız zevki ve konforu rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Sofya Otelleri 

1.Best Western Premier Sofia Airport Hotel (4 yıldız)

Yeni bir iş bölgesinde, Sofya Uluslararası Havaalanı Terminal 1’e sadece 750 metre ve Sofya Uluslararası Havaalanı Terminal 2’ye 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, Sofya Havaalanı Merkezi’ne 900 metre, Avrupa Ticaret Merkezi ise 2 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Açık büfe kahvaltı servisi olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 75£’dan başlamaktadır. Ücretsiz havaalanı servisi, barı, fitness merkezi olan bu otelin 4 bine yakın konuktan 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından. Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesisi de Sofya’daki oteller listenize mutlaka ekleyin derim.

2.Hotel Akord (3 Yıldız)

Sofya’daki en ideal ve en uygun otellerden biri olan Akord Hotel, Sofya’nın merkezine 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kahvaltısı ve barı da olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 40£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri.

Şehirdeki turistik noktalara çok kolay bir şekilde bu otelden ulaşabiliyorsunuz. 1.500 konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de Sofya Otelleri listenize ekleyin derim.

3.Atlantic Hotel (3 Yıldız)

Sofya’daki en ideal ve en uygun otellerden bir diğeri ise Atlantic Hotel’dir. Vitosha Dağı’nın ve Sofya şehrinin panoromik manzarası sunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 45£’dan başlamaktadır. Şehir merkezine yakın olmasa da merkeze kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.

Kahvaltısı, barı, havaalanı servisi ve açık yüzme havuzuyla ünlü olan bu otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

4.DITER Hotel (3 Yıldız)

Havaalanı otele arabayla sadece 15 dakika, kayak ve diğer spor olanaklarına da ev sahipliği yapan Vitoşa Dağı ise yalnızca 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. National Palace of Culture Metro İstasyonu’na yürüyerek 5 dakikada ulaşılabilirsiniz. Sofya’nın başlıca hükümet ve devlet kurumlarına, Ulusal Kültür Sarayı’na ve ana alışveriş caddesi Vitosha’ya yakın mesafedeki DITER Hotel, şehrin kalbinde oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. Sofya Otelleri arasında merkezi uygun bir otel arıyorsanız ilk olarak bu otele göz atmanızı tavsiye ederim.

Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 50£’dan başladığı bu otelin 1.000 konuktan 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Hotel COOP, Sofia (4 Yıldız)

Sofya’nın tam merkezinde bulunan bu otel Parlamento Binası’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. COOP Hotel Sofia, Aleksandr Nevski Katedrali’ne 500 metre, Banyabaşı Camii’ne ise 600 metre uzaklıkta bulunuyor. En yakın havaalanı olan Sofya Havaalanı ise otele sadece 6 km uzaklıktadır.

Havaalanı servisi, fitness merkezi, kahvaltısı, barı, spa ve sağlık merkezi olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 1.000’e yakın konuktan almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır. Konuk yorumlarına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otel daha çok çiftler için ideal olan bir oteldir.

Sofya Merkez Otelleri

Sofya’daki merkezi oteller ile merkeze uzak olan oteller arasında süper bir fiyat farkı bulunmamaktadır. Bu yüzden de şehir merkezindeki otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Hatta merkezdeki bazı oteller merkezin dışındaki otellere nazaran daha uygun olabiliyor. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız.

En Ucuz Sofya Otelleri

Sofya’daki otellerin büyük bir bölümü ciddi anlamda ucuz olduğundan dolayı detaylı olarak böyle bir araştırma yapmanıza sanırım gerek yoktur. Ayrıca süper ucuz olan otelleri bu şehirde tercih etmemenizi tavsiye ederim. Çünkü süper ucuz otellerde aradığınız konforu ve zevki bulamayabiliyorsunuz.

Sofya Otelleri veya Sofya Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye veya erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here