Piazzale Michelangelo, Floransa

Floransa merkezine oldukça yakın olan Piazzale Michelangelo, arno nehri üzerinde kurulu, Floransa’nın en iyi şehir manzarasına sahip yerlerinden biridir. Meydan, kentin en ünlü Rönesans sanatçısı olan Michelangelo Buonarroti’ye adanmış ve meydanın tam ortasında da, Davut Heykeli bulunmaktadır. Heykel, büyük bir zemin üzerinde yer almakta ve alegorik heykellerin kopyaları ile dekore edilmiş. Meydanda bulunan heykel orjinal değildir. Eğer davut’un orjinal heykelini görmek istiyorsanız,Galleria dell’Accademia (Akademi Galerisi)’ni ziyaret etmelisiniz.

Meydana birçok tur firmaları otobüs ile 10-15 dakikalığına uğramaktadır. Daha çok, birkaç fotoğraf çekmekle yetinen onlarca tur otobüslerinin turistleri sayesinde, manzarayı çok iyi görebileceğiniz yer, çoğu zaman aşırı kalabalık olmaktadır. Bu yüzden, eğer meydana turlar ile gelmiyorsanız, akşama doğru veya sabahın erken saatlerinde (9-10) gibi meydana gelmenizde yarar var. Meydanda çok fazla turistik aktivite bulunmasa da, 15 dakikalığına kiralayabileceğiniz bir Ferrari (Genelde yaz sezonlarda haftanın 4 günü) ve Floransa’nın eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz yer, meydana gelmek için yeterli sebeplerdir.

Floransa’da konaklama için henüz aradığınız oteli bulamadıysanız, Floransa’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Floransa’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Piazzale Michelangelo,Floransa
Piazzale Michelangelo Kafeler

Meydanın biraz arka tarafına doğru gittiğiniz zaman, bir kafe göreceksiniz ve bu kafeye girip birşeyler yemeyi bırakın, su bile almamanızda yarar var. Fiyatlar o kadar abartılmış ki, tuvaletlerini kullanmak istediğinizde bile, birşeyler yiyip içmeniz gereken diyebilen bir kafedir. Bu yüzden meydana gelmeden tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızda yarar var.

Piazzale Michelangelo,Floransa
Piazzale Michelangelo Şehir Manzarası

Piazzale Michelangelo Hakkında Bilgiler

Piazzale Michelangelo’ya, Floransa Katedrali, Signoria Meydanı, Ponte Vecchio, Uffizi Müzesi, Palazzo Vecchio, Pitti Sarayı ve Boboli Bahçeleri gibi Floransa’nın en popüler yerlerinden yürüyerek ulaşmak gayet mümkündür. Floransa, bilindiği üzere oldukça küçük bir şehirdir. Şehrin bir ucundan diğer ucuna yürüyerek en fazla 1 saatte gidebileceğiniz bu şehirde, meydana bu turistik yerlerden en fazla 25 dakika içinde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu yüzden ulaşım araçlarını es geçmenizi tavsiye ederim. Ancak, yürümeyi sevenlerden değilseniz, Piazzale Michelangelo’ya otobüsler ile de ulaşabilirsiniz. 12 ve 13 nolu otobüsleri kullanarak meydana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak, bu otobüsleri her yerde bulamayacağınızdan dolayı, otobüsün hareket noktalarına yürümeniz gerekmektedir. Ancak, 2-3 kişiyseniz ve otobüsleri kullanmayı planlıyorsanız, kullanmayın. Birçok turistik noktadan bulabileceğiniz taksiler ile sıkı bir pazarlık yaparak 7-8£ meydana ulaşabilirsiniz. Pazarlık yapmazsanız, taksici dürüstse, taksimetre, Ponte Vecchio’dan 12-14£ tutmaktadır.

Piazzale Michelangelo,Floransa
Michelangelo Meydanı

Piazzale Michelangelo, Floransa’da bulunan en popüler turistik yerlerden biridir. Floransa gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken bu meydanı en iyi ziyaret saati, akşama doğrudur. Güneşin batışını izlemek ve muhteşem fotoğraf kareleri yakalamak için en iyi zamandır.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...