İspanya’nın en büyük adası olan Mallorca, Akdenizin en güzel tatil adalarından biri. İbiza’dan sonra bence tatil için en güzel adalardan biri olan Mallorca’da konaklama ücretleri de öyle aman aman bütçe zorlamıyor. Yani aradığınız bütçede konaklama birimini burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Mallorca’da nerede kalınır ? sorusu için ister güney, doğu, batı isterseniz de adanın merkezinde konaklayın. Her bölge birbirinden güzel ve birbirinden fazla seçenek sunuyor. Fakat Palma de Mallorca, Mallorca için en ideal seçenek olacaktır.

Mallorca’da konaklama için tesislerden çok bölgenin önemi var. Yani 5 yıldızlı bir tesis ile 3 yıldızlı bir tesis fiyatının hemen hemen aynı olması, Mallorca’da oldukça normal. Bu yüzden Mallorca’da konaklama birimi seçerken hangi bölgede tesis aradığınızı da bilmenizde yarar var.

Aşağıdaki 7 otel tavsiyesi içerisinde farklı farklı bölgelerden konaklama birimlerini, farklı farklı bütçelerde ve zevkte olacak şekilde bulabilirsiniz.

Palma de Mallorca’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Mallorca’da konaklama için en güzel bölgeler ; Old Town – Eski Şehir Bölgesi (Merkez), Santa Catalina ve Palma Limanı Çevresi Bölgesi’dir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte veya bütçede bir konaklama birimini çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden de diğer bölgelere göz atmanıza bile gerek yok.

Old Town – Eski Şehir Bölgesi (Şehir Merkezi)

Şehrin tam merkezinde konaklamak isteyenler için en ideal bölgelerden biri olan Old Town Bölgesi, şehirdeki en merkezi bölgedir. Bu yüzden de otel fiyatları diğer bölgelere nazaran 1-2 tık daha pahalı olabiliyor. Birbirinden güzel katedralleri ve sarayları bir arada bu bölge içerisinde bulabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız şehirdeki gece hayatı için canlı olan yerlere ve şehrin en güzel restoranlarına yürüme mesafesinde olursunuz.

Old Town Bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Born (2 Yıldız) : Eski Kent bölgesinde süper merkezi bir konuma sahip bu 2 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Palma Katedrali’ne ve Almudaina Kraliyet Sarayı’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel eski bir sarayda hizmet veriyor. Uygun fiyatlı odaları ve 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanıyla düşünülebilecek güzel otellerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Canavall : Palma Limanı’na ortalama 1 km uzaklıkta bulunan bu merkezi otel süper konuk yorumları ve 9.5 gibi muhteşem konuk değerlendirme puanı ile meşhur güzel bir otel. Farklı bir havası ve dizaynı olan bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatları da bulunmakta. Yani 1-2 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız oda ücretleri %30’a yakın bir oranda düşecektir. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Santa Catalina Bölgesi

Eşsiz manzarası ve birbirinden güzel ahşap evleri ile popüler olan bu bölgede birbirinden güzel barları ve restoranları bulabilirsiniz. Şehir merkezine ortalama 1-1.5 km uzaklıkta bulunan bu bölgeyi de merkezi bölgelerden biri sayabilirsiniz. Çünkü bu bölgede bulunan birçok otelden merkeze yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer biraz daha uygun fakat merkeze yakın otelleri arıyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Santa Catalina Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Continental (4 Yıldız) : Limana ve Palma de Mallorca Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otelden şehirdeki popüler yerlerin büyük çoğunluğuna yürüyerek gidebilirsiniz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Palma Limanı Bölgesi

Palma Limanı’na yakın konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, şehir merkezine yine yürüme mesafesinde olursunuz. Fakat süper merkezi bir yer değil. Yani merkeze 10-15 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne de yürüyerek ulaşmak pekala mümkün.

Palma Limanı’da yürüme mesafesinde olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En İdeal Palma de Mallorca Otel Tavsiyeleri

1.Catalonia Majorica (4 Yıldız – 650-1200 TL )

Mallorca'da Nerede Kalınır
Catalonia Majorica Hotel

Mallorca’da lüks otel arayanların tercih edebileceği otellerden biri olan Catalonia Majorica, şehir merkezine ve simge yapılara yakın konumu ile oldukça popüler. Bu otel Pacha Nightclub, Palma Limanı ve Palma Yacht Club’a da 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani gece hayatı için de sağlam planlarınız varsa bu oteli tercih etmek mümkün.

Palma İstasyonu otele 3.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek otele istasyondan ulaşmak pek mümkün değil. Fakat taksi ücretleri bu kısa mesafe için oldukça uygun olacaktır. Bunun yanında otel plaja sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Plaj ile ilgilenmiyorsanız da otelin kapalı ve açık havuzu da sizin için yeterli olacaktır.

8.1 yüksek bir değerlendirme puanı olan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Almudaina – SÜPER MERKEZİ (4 Yıldız – 600-900 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır ? Otel Önerileri
Hotel Almudaina

Mallorca merkezi bu otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak adadaki en ideal otel denebilir. Şehir ve liman manzarasına sahip terası ile bir hayli popüler olan bu otel, plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Palma Yacht Club ve Pacha Nightclub’a yürüme mesafesinde olan bu otel de gece hayatı için tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel, Mallorca’daki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor. Buna rağmen 4 yıldızlı oteller arasında fiyat bakımından en ideal olan otellerden biri. Otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün.

8.8 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı bulunan Hotel Almudaina’yı Booking.com aracılığıyla detaylı bir şekilde incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Isla Mallorca & Spa (4 Yıldız – 550-1200 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Isla Mallorca & Spa

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna orta bütçeli bir otel arıyorsanız, Isla Mallorca & Spa adlı bu tesiste aradığınızı bulabilirsiniz. Birçok oda seçeneği ile hizmet veren bu otelde yüksek sezonda 550 TL’ye kadar otel odaları bulmak mümkün. Tabi düşük sezonda fiyatlar çok daha düşük olabilir.

Otel süper merkezi bir konumda yer almasa da, merkeze ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek merkeze gitmek mümkün. Mallorca’nın en popüler otellerinden biri olan Isla, Aile olarak seyahat eden ve iş amaçlı Mallorca’yı ziyaret edenler için oldukça ideal.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Amic Horizonte (3 Yıldız – 500-900 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Hotel Amic

Plaja 1.5 km uzaklıkta olan bu otel, Mallorca merkeze ise sadece 2 km uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi bir konumu olmasa da ada merkeze çok uzak değil. Yani biraz zorlayarak merkeze yürüyerek bile gitmek mümkün.

Daha çok manzarası ile popüler olan bu otelin büyük bir de havuzu bulunuyor. Bunun yanında, otelin 7.2 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otelde 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Araxa – Sadece Yetişkin (3 Yıldız – 450-1000 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Araxa

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Hotel Araxa, muhteşem konumu ve 4-5 yıldız otel havasıyla adadaki en popüler otellerden. Eğer Mallorca’ya çift olarak gidiyor ve romantik bir tatil planı yapıyorsanız mutlaka ama mutlaka bu oteli inceleyin derim. Otelde hemen hemen her şey çiftler için organize edilmiş.

Sessiz bir konuma sahip bu otelden şehir merkezine ve adadaki birçok yere yürüyerek gitmek mümkün. Bunun yanında otelde spa ve sağlık merkezi, fitness salonu ve açık havuz gibi imkanlarda bulunuyor.

8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Colon (3 Yıldız – 300-450 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Colon

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli bir cevap arayanların tercih edebileceği otellerden biri olan Hotel Colon, Palma Intermodal İstasyonu’na sadece 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede de havaalanından otele ulaşım oldukça kolay oluyor. Bunun yanında otel, merkeze ortalama 2 km uzaklıkta bulunmakta ve adanın en iyi gece kulüplerine yürüyerek otelden gitmek mümkün.

7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Abelux (2 Yıldız – 350-600 TL)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Abelux

2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3-4 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve modernliği ile oldukça popüler olan Hotel Abelux, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Mallorca merkezine oldukça yakın olan bu otel konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor.

Plaza Espana Meydanı’na ve Palma Limanı’na 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin konuk yorumlarına bakarak, otelin temiz, modern ve kaliteli olduğunu da söyleyebiliriz.

7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”40″]

 

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip bu 7 otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, otel aramanıza listedeki otellerden başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here