Palma de Mallorca’da Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Oteller

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Mallorca'da Nerede Kalınır ?

İspanya’nın en büyük adası olan Mallorca, Akdenizin en güzel tatil adalarından biri. İbiza’dan sonra bence tatil için en güzel adalardan biri olan Mallorca’da konaklama ücretleri de öyle aman aman bütçe zorlamıyor. Yani aradığınız bütçede konaklama birimini burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Mallorca’da Nerede Kalınır ? sorusu için ister güney, doğu, batı isterseniz de adanın merkezinde konaklayın. Her bölge birbirinden güzel ve birbirinden fazla seçenek sunuyor. Fakat Palma de Mallorca, Mallorca için en ideal seçenek olacaktır.

Mallorca’da konaklama için tesislerden çok bölgenin önemi var. Yani 5 yıldızlı bir tesis ile 3 yıldızlı bir tesis fiyatının hemen hemen aynı olması, Mallorca’da oldukça normal. Bu yüzden Mallorca’da konaklama birimi seçerken hangi bölgede tesis aradığınızı da bilmenizde yarar var.

Aşağıdaki 7 otel tavsiyesi içerisinde farklı farklı bölgelerden konaklama birimlerini, farklı farklı bütçelerde ve zevkte olacak şekilde bulabilirsiniz.

Palma de Mallorca’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Mallorca’da konaklama için en güzel bölgeler ; Old Town – Eski Şehir Bölgesi (Merkez – Özellikle bazı bölümleri süper popüler), Santa Catalina ve Palma Limanı Çevresi Bölgesi‘dir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte veya bütçede bir konaklama birimini çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat farklı tarza ve turistlere göre farklı bölgeler de bulunmakta. Bunlar ;

 • Mallorca’da konaklama için en çok tercih edilen, en merkezi ve turistik yerlere en yakın olan bölge, Old Town’da bulunan Carrer de la Calatrava Bölgesi‘dir. Bu bölge adanın en güzel ve en hareketli bölgesidir. Tabi bu bölgede konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı. Carrer de la Calatrava Bölgesi’ndeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Mallorca’da bütçeli bir konaklama bölgesi arıyorsanız, aradığınızı Son Armadams‘da bulabilirsiniz. Bu bölgedeki konaklama birimleri Carrer de la Calatrava’daki konaklama birimlerine nazaran çok daha uygun. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Mallorca’da gece hayatı için en iyi konaklama bölgesi Paseo Maritimo Bölgesi‘dir. Burası da Old Town – Eski Şehir Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkezi konumu, turistik yerlere yakınlığı ve gece hayatı için en ideal yer olmasından dolayı, adanın en çok tercih edilen bölgesidir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Mallorca’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise Es Portixol Bölgesi‘dir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
 • Mallorca’da en ideal konaklama bölgesi ise Santa Catalina Bölgesi‘dir. Şehir merkezine 1-2 km uzaklığı sayesinde fiyatlar uygun, turistik yerlere çok da uzak değil, şehir merkezine zorlarsanız yürüyerek gidebilirsiniz. Yani şehirdeki en ideal konuma sahip bölge diyebiliriz. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Old Town – Eski Şehir Bölgesi (Şehir Merkezi – Bölge Puanı 100/100)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Old Town Bölgesi

Şehrin tam merkezinde konaklamak isteyenler için en ideal bölgelerden biri olan Old Town Bölgesi, şehirdeki en merkezi bölgedir. Bu yüzden de otel fiyatları diğer bölgelere nazaran 1-2 tık daha pahalı olabiliyor. Birbirinden güzel katedralleri ve sarayları bir arada bu bölge içerisinde bulabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız şehirdeki gece hayatı için canlı olan yerlere ve şehrin en güzel restoranlarına yürüme mesafesinde olursunuz.

Not : Old Town geniş bir bölge. Bu bölge sınırları içerisinde bulunan Carrer de la Calatrava Bölgesi ve Paseo Maritimo Bölgesi, bu bölgenin en iyi konaklama semtleridir. Yani konaklama tercihi yaparken Paseo Maritimo veya Carrer de la Calatrava’ya ne kadar yakın olduğunuzu Booking.com’da konaklama tercihi yaparken inceleyin. Bu şekilde hangi bölgede konaklayacağınıza çok daha iyi karar verebilirsiniz.

Carrer de la Calatrava Bölgesi’nde konaklayın eğer ; 

 • Adanın tam merkezinde konaklamak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yakın bir konumda olmak istiyorsanız
 • Her yere yürüyerek gideyim diyorsanız
 • Para çok da önemli değil, ben de fazlasıyla var zaten diyorsanız
 • Palma Limanı’na yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Plajlara yakın olmak istiyorsanız

Paseo Maritimo Bölgesi’nde konaklayın eğer ;

 • Şehrin en hareketli bölgesine yakın olmak istiyorsanız
 • Gece hayatı için bu adada planlarınız varsa
 • Şehrin tam merkezi yerlerine yakın olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yakın olmak istiyorsanız

Old Town Bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Paseo Maritimo Bölgesi‘ndeki konaklama birimleri için buraya, Carrer de la Calatrava Bölgesi’nde konaklama birimleri için buraya tıklayınız.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Born (2 Yıldız) : Eski Kent bölgesinde süper merkezi bir konuma sahip bu 2 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Palma Katedrali’ne ve Almudaina Kraliyet Sarayı’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel eski bir sarayda hizmet veriyor. Uygun fiyatlı odaları ve 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanıyla düşünülebilecek güzel otellerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Canavall : Palma Limanı’na ortalama 1 km uzaklıkta bulunan bu merkezi otel süper konuk yorumları ve 9.5 gibi muhteşem konuk değerlendirme puanı ile meşhur güzel bir otel. Farklı bir havası ve dizaynı olan bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatları da bulunmakta. Yani 1-2 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız oda ücretleri %30’a yakın bir oranda düşecektir. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Santa Catalina Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Mallorca’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Eşsiz manzarası ve birbirinden güzel ahşap evleri ile popüler olan bu bölgede birbirinden güzel barları ve restoranları bulabilirsiniz. Şehir merkezine ortalama 1-1.5 km uzaklıkta bulunan bu bölgeyi de merkezi bölgelerden biri sayabilirsiniz. Çünkü bu bölgede bulunan birçok otelden merkeze yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer biraz daha uygun fakat merkeze yakın otelleri arıyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Santa Catalina Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Continental (4 Yıldız) : Limana ve Palma de Mallorca Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otelden şehirdeki popüler yerlerin büyük çoğunluğuna yürüyerek gidebilirsiniz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Son Armadams Bölgesi (Bölge Puanı 85/100)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Mallorca’da Konaklama

Bu bölge, Palma’nın batı tarafından bulunan küçük bir mahalledir. Santa Catalina Bölgesi’ne yakınlığı ile ünlü olan bu bölgede birçok kafe, restoran ve bar bulabilirsiniz.

Bölgenin hemen her noktasında deniz manzarasını görebiliyor olmanız da bu bölgenin en güzel yanlarından biri.

Bu bölge, sadece konaklama birimlerinin uygun olduğu bir yer değil, ayrıca bu bölgede ucuza yemek yiyebileceğiniz restoranları ve barları da fazlasıyla bulabilirsiniz.

Nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevaplardan biri olan Son Armadams Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak ;

 • 4 yıldızlı bir otel olan Isla Mallorca & Spa adlı tesise göz atabilirsiniz. Hem konum hem de fiyat ve konfor bakımından Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Otelin 8.3 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Es Portixol Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 (Ailelere Özel Bölge)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Mallorca Nerede Kalınır ?

Mallorca’nın doğu kıyısında yer alan bu bölge, adanın en iyi restoranlarına ve barlarına ev sahipliği yapan kavisli yolu ile ünlüdür. Mallorca’nın en güzel manzarasına ev sahipliği yapan bu bölgede deniz ürünlerini deneyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır.

İki güzel kumsala ev sahipliği yapan bu bölgede, aileniz ile biraz daha sessiz plajlarda güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olmasının sebebi de, şehirdeki karmaşadan uzak ve aile dostu eğlence yerlerinin de olmasıdır.

Es Portixol Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • 4 yıldızlı Melia Palma Bay adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis hem aileler için hem de çiftler için en çok tercih edilen tesislerden biri. Ayrıca merkezi konumu ve plaja yakınlığı sayesinde bir hayli popüler. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Palma Limanı Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Mallorcada Nerede Kalınır ?
Mallorca’da Nerede Kalmalı ?

Palma Limanı’na yakın konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, şehir merkezine yine yürüme mesafesinde olursunuz. Fakat süper merkezi bir yer değil. Yani merkeze 10-15 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne de yürüyerek ulaşmak pekala mümkün.

Palma Limanı’da yürüme mesafesinde olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Palma de Mallorca’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Adada hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

Göz At : Mallorca Otelleri

1.Palma de Mallorca’da nerede kalınır ? – Catalonia Majorica (4 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Catalonia Majorica Hotel

Mallorca’da lüks otel arayanların tercih edebileceği otellerden biri olan Catalonia Majorica, şehir merkezine ve simge yapılara yakın konumu ile oldukça popüler. Bu otel Pacha Nightclub, Palma Limanı ve Palma Yacht Club’a da 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani gece hayatı için de sağlam planlarınız varsa bu oteli tercih etmek mümkün.

Palma İstasyonu otele 3.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek otele istasyondan ulaşmak pek mümkün değil. Fakat taksi ücretleri bu kısa mesafe için oldukça uygun olacaktır. Bunun yanında otel plaja sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Plaj ile ilgilenmiyorsanız da otelin kapalı ve açık havuzu da sizin için yeterli olacaktır.

8.1 yüksek bir değerlendirme puanı olan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Palma de Mallorca’da nerede kalınır ? – Hotel Almudaina – SÜPER MERKEZİ (4 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır ? Otel Önerileri
Hotel Almudaina

Mallorca merkezi bu otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak adadaki en ideal otel denebilir. Şehir ve liman manzarasına sahip terası ile bir hayli popüler olan bu otel, plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Palma Yacht Club ve Pacha Nightclub’a yürüme mesafesinde olan bu otel de gece hayatı için tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel, Mallorca’daki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunuyor. Buna rağmen 4 yıldızlı oteller arasında fiyat bakımından en ideal olan otellerden biri. Otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün.

8.8 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı bulunan Hotel Almudaina’yı Booking.com aracılığıyla detaylı bir şekilde incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Palma de Mallorca’da nerede kalınır ? – Isla Mallorca & Spa (4 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Isla Mallorca & Spa

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna orta bütçeli bir otel arıyorsanız, Isla Mallorca & Spa adlı bu tesiste aradığınızı bulabilirsiniz. Birçok oda seçeneği ile hizmet veren bu otelde yüksek sezonda 550 TL’ye kadar otel odaları bulmak mümkün. Tabi düşük sezonda fiyatlar çok daha düşük olabilir.

Otel süper merkezi bir konumda yer almasa da, merkeze ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani yürüyerek merkeze gitmek mümkün. Mallorca’nın en popüler otellerinden biri olan Isla, Aile olarak seyahat eden ve iş amaçlı Mallorca’yı ziyaret edenler için oldukça ideal.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Palma de Mallorca’da nerede kalınır ? – Hotel Amic Horizonte (3 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır ?
Hotel Amic

Plaja 1.5 km uzaklıkta olan bu otel, Mallorca merkeze ise sadece 2 km uzaklıkta bulunuyor. Süper merkezi bir konumu olmasa da ada merkeze çok uzak değil. Yani biraz zorlayarak merkeze yürüyerek bile gitmek mümkün.

Daha çok manzarası ile popüler olan bu otelin büyük bir de havuzu bulunuyor. Bunun yanında, otelin 7.2 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otelde 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Palma de Mallorca’da nerede kalınır ? – Hotel Araxa – Sadece Yetişkin (3 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Araxa

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Hotel Araxa, muhteşem konumu ve 4-5 yıldız otel havasıyla adadaki en popüler otellerden. Eğer Mallorca’ya çift olarak gidiyor ve romantik bir tatil planı yapıyorsanız mutlaka ama mutlaka bu oteli inceleyin derim. Otelde hemen hemen her şey çiftler için organize edilmiş.

Sessiz bir konuma sahip bu otelden şehir merkezine ve adadaki birçok yere yürüyerek gitmek mümkün. Bunun yanında otelde spa ve sağlık merkezi, fitness salonu ve açık havuz gibi imkanlarda bulunuyor.

8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Hotel Colon (3 Yıldız)

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Colon

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna bütçeli bir cevap arayanların tercih edebileceği otellerden biri olan Hotel Colon, Palma Intermodal İstasyonu’na sadece 500 metre uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede de havaalanından otele ulaşım oldukça kolay oluyor. Bunun yanında otel, merkeze ortalama 2 km uzaklıkta bulunmakta ve adanın en iyi gece kulüplerine yürüyerek otelden gitmek mümkün.

7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Abelux (2 Yıldız )

Mallorca'da Nerede Kalınır
Hotel Abelux

2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3-4 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve modernliği ile oldukça popüler olan Hotel Abelux, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Mallorca merkezine oldukça yakın olan bu otel konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor.

Plaza Espana Meydanı’na ve Palma Limanı’na 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin konuk yorumlarına bakarak, otelin temiz, modern ve kaliteli olduğunu da söyleyebiliriz.

7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Mallorca’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip bu 7 otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, otel aramanıza listedeki otellerden başlayabilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here