Bursa Gezilecek Yerler | Bursa’nın En Güzel Yerleri

Bursa, ihtişamlı ve tarih kokan yapıları ile kendine hayran bırakan bir şehrimiz. Osmanlı dönemlerine ait camileri, türbeleri ve hanları gibi birçok tarihi yerleri ile, Bursa gezilecek yerler oldukça zengin. Her ne kadar tarihi yapılarla süslenmiş bir şehir olsa da, modernliğinden ödün vermeyen şehirlerimizden diyebilirim.

Bursa’nın gezilecek yerleri birbirine oldukça uzaktır demek, sanırım doğru olacaktır. Bursa merkezde gezilecek yerler birbirine süper yakın olsa da, şehir merkezinin dışında olan bir yer görmek istediğinizde, biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden, Bursa gezisi için iyi bir gezilecek yerler listesi yapmanızı ve bunları bölge bölge düzenlemenizi tavsiye ederim.

Bursa Gezilecek Yerler Listesi

Bursa’da gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmakta. Bu yerlerin hepsini bitirmek için en azından 5 güne ihtiyacınız var. Fakat genel olarak süper popüler olan yerleri gezmeyi planlıyorsanız 2-3 günlük bir Bursa gezisi fazlasıyla yeterli olacaktır. Aşağıdaki 20 yeri aracınız varsa 2-3 günde çok rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bursa’da gezilecek yerleri Bursa çevresinde ve il içerisinde gezilecek yerler diye ayırın. Zaten Bursa çevresinde gezilecek yerlere ayrıca bakabilirsiniz. Bu yazıda Bursa içerisinde en popüler en güzel ve en çok görülmeye değer 20 yere göz atacağız.

1.ULU CAMİİ

Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Ulu Camii

Bursa’da gezilecek yerler listenizin ilk duraklarından olmasını düşündüğüm yerlerden olan bu tarihi camii, Bursa’nın kalbinin attığı yer diyebilirim. Bursa Ulu Camii, Yıldırım Bayezid tarafından mimar Ali Neccar’a yaptırılmış. Diğer birçok camimize nazaran çok daha farklı mimari yapısı ve havası olan bu camii, yirmi kubbesi ile Türkiye’nin iç yapısı en geniş olan camisi olarak bilinmekte.

Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Ulu Camii

Avlusu, mimari yapısı, turist kalabalığı ve tarih kokan her köşesi ile, manevi duyguları en iyi hissedebileceğiniz bu tarihi camii, kaçırılmaması gereken yerlerden.

Ulu Camii, Bursa’nın sembolik yapılarından biri olduğunu hemen hemen herkes bilir. Bursa’yı popüler yapan en önemli tarihi yapılardan olan bu caminin tarihi hakkında az çok bilgi edini. Cami içerisinde görülmeye değer çok güzel yerler var, bunları kaçırmayın.

Camii, süper kalabalık olduğundan dolayı ve ibadete açık olduğundan dolayı, burayı gezmek biraz zor olabiliyor. Eğer bu camiyi öğle saatlerinde ziyaret edecek olursanız muhteşem bir kalabalıkla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ikindi namazından sonra akşama doğru bu camiyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

2.YEŞİL CAMİİ VE TÜRBESİ

Bursa Gezilecek Yerler
Yeşil camii içi

Çini kaplamaları ile ünlü olan yeşil camii, diğer camilerimizden biraz daha farklı yapıda olduğundan, ziyaret edilebilecek camilerimizden. Yeşil camii hakkında kısaca tarihi bir bilgi vermek gerekirse ; Camii yapımına 1419 yılında başlanmış ve kuzey cephe taç kapısında bulunan Arapça kitabeye göre caminin mimarı, ”Haci İvaz Paşa (Ahi Beyazıt)”dır.

Bursa Gezilecek Yerler
Yeşil Camii

Hemen caminin karşısında yer alan türbe ise, ”Yeşil Türbe” olarak biliniyor. Muhteşem bir turkuaz renginde olan türbe, adını bulunduğu yeşil semtinden almış. Türbede, Çelebi Sultan Mehmet ile oğulları Şehzade Mustafa, Mahmut ve Yusuf ile, kızları Selçuk Hatun, Sitti Hatun, Ayşe Hatun ve dadısı Daya Hatun’a ait sandukalar bulunuyor. Oldukça küçük olduğundan burayı ziyaret etmek 2 dakikanızı almayacaktır. Bu yüzden, mutlaka bir göz atın derim.

Bursa Gezilecek Yerler
Yeşil Türbe

Bursa’nın en güzide yerlerinden olan Yeşil Camii ve Türbesi, birçok turistin ilk görmek istediği yerlerden. Konum olarak biraz ters bir yer kalıyor olsa da, aracınız ile Bursayı geziyorsanız çok rahatlıkla burayı bulabilirsiniz.

3.KOZA HAN

Bursa Gezilecek Yerler
Koza Han

Bursa hanları arasında en beğendiğim han olan Koza Han, tarihi dokusu ile bir çay içip yorgunluğunuzu atabileceğiniz en ideal yer diyebilirim. Bursa’da bulunan diğer hanlara nazaran daha popüler ve önemli olan han, 1491 yılında II. Bayezid tarafından ”Abdül Ula Bin Pulat Şah’a” vakıf olarak yaptırılmış.

Koza han, nargilesi ile meşhur bir yer olup, Ulu Camii ve Orhan Camii arasında yer alıyor. Bu yüzden ulaşımı da oldukça kolay. Bursa’da mutlaka bir han görüyüm diyorsanız, Koza Han, ilk aklınızda olması gereken hanlardan olmalı.

Koza Han’da zaman geçirin. Bir cafeye oturup nargile, çay kahve için. Güzel bir atmosfere sahip bu hanı seveceksiniz.

4.CUMALIKIZIK KÖYÜ

Bursa Gezilecek Yerler
Bursa gezilecek yerler ; Cumalıkızık Köyü

Serpme köy kahvaltısı ile oldukça popüler olan Cumalıkızık Köyü, Bursa’da gezilecek en güzel yerler arasında diyebilirim. Şehir yaşantısından yorulmuşları, hafta sonu gidilecek kısa ama oldukça keyifli bir yolculuğun ucunda, tüm doğallıyla karşılamakta.

Bu yer aslında Bursa merkeze biraz uzak. Fakat yine de Cumalıkızık Köyü Bursa içerisinde gezilebilecek yerler arasında diyebiliriz.

Bursa Gezilecek Yerler
Cumalıkızık Köyü

Köy hayatını yaşamak, güzel bir kahvaltı yapmak ve tarihi evler arasında dolaşıp, hediyelik bir şeyler almak için, Bursa görülecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden.

Cumalıkızık Köyü’nde park sorunu olabilmekte. Özellikle hafta sonu bu köyü ziyaret ediyorsanız, ya biraz erken gelip yer kapın. Yada araçlarınızı köye girmeden bir yerde park edin ve 10-15 dakika köye yürüyün. Hem tertemiz havada haftasonuna yürüyüşünüzü aradan çıkarmış olursunuz 🙂

5.BURSA KÜLTÜRPARK

Bursa Gezilecek Yerler
Bursa Kültürpark Girişi

Reşat Oyal Kültür Parkı olarak da bilinen Bursa Kültürpark, oturma, dinlenme ve yürüyüş alanları, gölgelikleri, çeşmeleri, heykelleri ve lunaparkı ile birçok turistik aktiviteyi aynı alanda barındırıyor.

Bursa Gezilecek Yerler
Kültürparkın içerisinde bulunan Arkeoloji Müzesi

Kültürpark’ın en önemli yapılarından biri şüphesiz Arkeoloji Müzesi‘dir. 2013 yılında ziyaretçiye açılmış müze, Bursa’da görülmeye değer yerler arasında diyebilirim. Bursa Arkeoloji Müzesi, orta miyosen dönemden doğu roma dönemi sonlarına kadar, Bursa ve çevresinde yapılan kazılarda ve araştırmalarda bulunmuş eserler ve devir yoluyla müze koleksiyonuna eklenmiş eserleri bünyesinde barındırıyor. Sanata ve tarihe merakınız varsa ulaşımın biraz zor olduğu bu müzeyi kaçırmayın.

Bursa Gezilecek Yerler
Arkeoloji Müzesi içi

Arkeoloji Müzesi, biz gittiğimizde bomboştu. Adamlar bizi görünce şaşırdı. Ne güzel oturuyorduk be abi der gibi bir havaları vardı. Zaten ışıkları da açmayacaklardı biz söylemeseydik. Pek dikkat çeken bir yanı olmasa da yine de görülmeye değer yerlerden biri diyebilirim.

6.IRGANDI KÖPRÜSÜ

Bursa Gezilecek Yerler
Irgandı Köprüsü

Setbaşı köprüsünden ovaya doğru inildiğinde göreceğiniz ilk köprü olan Irgandı Köprüsü veya Irgandı Çarşılı Köprü, Irgandlı Hoca Muslihiddin’in babası Pir Ali tarafından 1442 yılında yaptırılmış. Bursa’da gezilecek tarihi yerler arasında olan köprü, Floransa’da bulunan Ponte Vecchio (Eski Köprü)’ya benzetilmekte.

7.BALİBEY HAN

Bursa Gezilecek Yerler
Balibey Han

Balibey Han, dokusuyla tarihi hissedebileceğiniz ”U” biçiminde bir tarihi yapı. Bursa şehir merkezinde gezilecek yerler arasında olan han, Türk süsleme sanatları, el yapımı toprak ve seramikler, tesbih, cam işleme sanatı eserleri gibi birçok geleneksel el sanatı eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Bursa’da önerebileceğim diğer hanlar ise ; Fidan Han, Eski İpek Han ve Emir Han‘dır.

8.SAİTABAT ŞELALESİ

Saitabat Şelalesi Bursa
Saitabat Şelalesi

Saitabat köyünün hemen girişinde bulunan Saitabat Şelalesi, Bursa’da gezilecek eğlenceli yerler arasında. Yemyeşil çimenler ve çınar ağaçlarıyla çevrili bir alan olan bu yer, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği yerlerden biri olarak biliniyor.

Suyun içerisinde kurulmuş masalarda, ayaklarını suya koyup yemek yiyen, çay ve nargilesini içen aileleri görünce, buranın tam bir aile yeri olduğunu görebiliyorsunuz. Müthiş bir Arap trafiği olan Saitabat Şelalesi etrafında, sanki her şey Araplara özel gibi gelebiliyor insana.

Bursa’da pikniğe gidilecek yerler arasında, en popüler ve en cazip yerlerden biri olan Saitabat’ta, şelaleyi geçtikten hemen sonra ücretli piknik yapabileceğiniz alanları bulabilirsiniz. Ailece seyahat ediyorsanız, Bursa şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan Saitabat Şelalesi, Bursa gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı diyebilirim.

9.MİSİ KÖYÜ

Misi Köyü Bursa
Misi Köyünde bulunan çay bahçesi

Bursa’da kahvaltı ve piknik için en ideal yerlerden olan Misi Köyü, Bursa’nın en doğal ve tarihi köylerinden biri diyebilirim. Köyde bulunan oldukça büyük çay bahçesinde nehir manzaralı çayınızı içebilir veya oldukça popüler olan restoranlarında bir şeyler yiyebilirsiniz.

Misi Köyü Bursa
Misi köyü

Doğal güzelliği, temiz havası ve tarihi renkli evleriyle, piknikçilerin uğrak yeri olan bu köy, Bursa’da görülecek en önemli yerler arasında.

Misi köyü Bursa
Misi Köyü Evleri

10.BURSA KALESİ VE SALTANAT KAPISI

Bursa Kalesi
Saltanat Kapısı

Bursa Kalesi, ergenlik çiftlerin zaman geçirdiği yerlerden. Benim gittiğimde birçok ergen gençlerin olduğu kale etrafında, birçok boş bira şişeleri ve daha birçok pislik bulunuyor. Tabi bu bahsettiğim yer merdivenden çıkıp Ulu Camii ve şehir manzarasını seyredebileceğiniz yerdir. Çok övülen bu kaleye akşamları sakın ola uğramayın.

Bursa Kalesi
Bursa Kalesinden Ulu Camii manzarası

Saltanat Kapısı ise, Kalenin hemen yanında bulunmakta ve Osmanlı’nın Bursa’ya giriş yaptığı kapı olarak bilinir. Tophane Parkı’na gitmeden önce bir göz atabileceğiniz tarihi yerlerden.

Bursa Kalesi
Bursa Kalesi

11.MURADİYE KÜLLİYESİ

Muradiye Külliyesi
Muradiye Külliyesi

Bursa’da görülmesi gereken yerler arasında büyük öneme sahip diyebileceğim Muradiye Cami ve Külliyesi, Bursa’da en etkileyici yerlerden. Osmanlı Sultanları tarafından yaptırılan son külliye olarak bilinen Muradiye Külliyesi, camii, medrese, hamam, darüşifa ve türbelerden oluşuyor.

Muradiye Külliyesi
Muradiye Külliyesi

Ölüm ve yaşamı, hüzün ve huzuru bir arada hissedebileceğiniz bu mistik yerin içerisinde yer alan çınarlar, size manevi huzuru verecektir.

Muradiye Külliyesi
Muradiye Külliyesi

12.TOPHANE PARKI

Tophane Parkında yer alan Bursa Saat Kulesi
Tophane Parkında yer alan Bursa Saat Kulesi

Bursa’da gezilecek yerler bakımından önemli bir yere sahip Tophane Parkı, türbeleri, cafeleri, saat kulesi ve eşsiz manzarasıyla en çok zaman geçirebileceğiniz tarihi yerlerden. Parka girer girmez hemen sağ tarafta Orhan Gazi Türbesi ve tam karşısında ise, Osman Gazi Türbesi bulunuyor. Ayrıca, park girişinin hemen sol tarafında Kurtuluş Savaşı Şehitler Anıtı da bulunuyor.

Tophane Parkı
Tophane Parkı’nda yer alan Orhan Gazi Türbesi.

Parkın tam ortasında bulunan, Bursa Belediyesi tarafından yangın gözetleme yeri olarak kullanılan bir kule bulunuyor. 6 katlı olan bu kule, Bursa saat kulesi olarak bilinmekte.

Bursa Gezilecek Yerler
Osman Gazi Türbesi

Park içerisinde bulunan küçük cafede manzara izlemek yerine, ücretsiz olarak saat kulesinin hemen arkasından Bursa’nın eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Bursa gezilecek yerler listenizin ilk duraklarından olması gereken Tophane Parkını kaçırmayın.

13.SÜMBÜLLÜ BAHÇE KONAĞI

Sümbüllü Bahçe Konağı
Sümbüllü Bahçe Konağı

Tophane Parkı’na girmeden hemen sağ tarafta bulunan bu yer, şehir manzarasını en iyi seyredebileceğiniz yerlerden diyebilirim. Tabi, cafesinde bir şeyler sipariş ederek. Birçok kişi tarafından es geçilse de, bence mutlaka göz atılması gereken yerlerden. Ayrıca, Tophane Parkı içerisinde bulunan küçük cafede oturmak yerine, Sümbüllü Bahçe Konağı, çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

14.BURSA ULUMAY MÜZESİ

Uluumay Müzesi
Uluumay Müzesi girişi

Muradiye Külliyesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan Uluumay Müzesinde, Kafkasya’dan Macaristan’a, Irak’tan Yemen’e tüm Osmanlı topraklarından, Esat Uluumay ve ailesinin yaptığı araştırmalar ile derlenmiş eşyaları görebilirsiniz. Müzede fotoğraf çekmenin yasak olduğunu da unutmayın.

15.EMİR SULTAN CAMİİ VE KÜLLİYESİ

Emir Sultan Külliyesi
Emir Sultan Külliyesi önü

Külliyede bulunan Emir Sultan Camii, Yıldırım Beyazid’ın kızı ve Emir Sultan’ın eşi Hundi Hatun tarafından 15.yüzyılda inşa ettirilmiş, tarih ve duygu yüklü yerlerden.

Emir Sultan Camii ve Külliyesi
Emir Sultan Camii ve Külliyesi

Emir Sultan Türbesinde ise, Emir Sultan’ın sandukasının yanı sıra, hanımı Hundi Hatun, oğlu Emir Ali’nin ve iki kızının da sandukalarını görebilirsiniz. Emir Sultan, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen camii ve türbeleri arasında, Eyüp Sultan’dan sonra geldiği söylenmekte. Hem manevi huzuruya, hem de tarihi dokusuyla Bursa gezilecek yerler listenizde olması gereken, önemli yerlerden diyebilirim.

Emir Sultan Camii ve Külliyesi
Emir sultan külliyesi girişi

Bursa gezilecek yerler listesi tabi ki bunlarla sınırlı değil. Fakat, 2-3 günlük bir Bursa gezisi için, yeterli olacaktır. Bursa’nın daha çok tarihi yapılar ile, süslenmiş olduğunu unutmayın.

16.İnkaya Tarihi Çınar Ağacı

İnkaya Tarihi Çınara Ağacı Bursa
İnkaya Tarihi Çınar Ağacı – Bursa.com

Bursa’nın Uludağ yolu üzerinde İnkaya mahallesinde bulunan bu Çınar Ağacı, Bursa’nın en eski ağaçlarından. Neredeyse Osmanlı ile yaşıt olan bu ağacı ziyaret etmek için ayrıca plan yapmayın derim. Tabi Uludağ’a gidiyorsanız, yol üzerinde mutlaka bu çınar ağacının bulunduğu yere gidip bir çay-kahve içebilirsiniz.

35 metre yüksekliğinde olan bu çınar ağacı, Osmanlı’nın ilk köylerinden biri olan İnkaya Köyü’nde bulunmakta ve adını da bu köyden almış. Bu çınarın altında mangal restoranı, hediyelik eşya alabileceğiniz bir yer ve çay bahçesi de bulunuyor.

17.Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi – Osmangazi.bel.tr

Bursa’nın turizm potansiyelini artırmak amacıyla temeli 2015 yılında atılan bu müze, 1 kasım 2018’de ziyarete açılmış. Müzede, Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo bulunmakta. Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi olarak bilinmekte ve her geçen bir hayli popüler olmakta.

18.Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
bursabilimmerkezi.org

Bursa’da gezilecek yerler arasında en güzel müzelerden biri olan Bilim ve Teknoloji Müzesi, özellikle çocuklu aileler tarafından bir hayli popüler olsa da, her yaştan turistin ziyaret edebileceği güzel bir yer.

Fizik kurallarını simulatörler yoluyla çok eğlenceli biçimde gösteriyor ve öğretiyorlar. Sırf bu yüzden bile çocuklarınızı alıp gidebilir veya fiziğe merakınız varsa sırf bu yüzden yetişkinler bile gidebilir.

Burası Bilimi eğlenerek ve öğrenerek yaşayabileceğiz en güzel yer Atölye çalışmaları,bilim şenlikleri, astrofest, deney düzenekleri, planetaryum, simülasyon cihazları, birbirinden güzel sergiler. Fakat müzenin kötü yanı ise, her yere koşuşturan çocuklar. Yani sessiz sakin bir müze gezisi hayal ediyorsanız, etmeyin. Bu müzede çocukların sesi müzenin dışına kadar gelmekte.

19.Hüdavendigar Kent Parkı

Hüdavendigar Kent Parkı
Hüdavendigar Kent Parkı Bursa.com.tr

Aslında Bursalılar için bir hayli popüler olan bu park, son yıllarda diğer şehirlerden gelen turistlerin de favorisi olmaya başlamış bir park. Dere kenarında çimlere oturabilir veya biraz erken gidebilirseniz, oturacak yerleri de bulabilirsiniz.

Bu park, yürüyüş veya bisiklet sürmek için ideal. Akşamları ailenizle oturup bir şeyler yiyip içebileceğiniz güzel bir park. Mangalın yasak olduğunu da unutmayın.

20.Kaplıkaya Cazibe Merkezi

Yine daha çok çocuklar için bir güzel yerlerden olan Kaplıkaya Cazibe Merkezi, son yıllarda birçok şikayet alan bir yer. Şahsen buraya gitme fırsatım olmasa da, yapılan yorumlara dayanarak bu cazibe merkezinin artık bir cazibesi kalmamış. Daha çok Suriyeliler tarafından işgal edildiği söylenen bu eğlence merkezine gitmeyi planlıyorsanız da, en azından hafta sonu gidin derim.

Bursa Gezilecek Yerler – Tavsiyeler

Bursa’da görülmesi gereken yerler biraz karışık olabiliyor. Bu yüzden, Bursa gezisi hakkında diğer şehirlere nazaran daha fazla bilgi edinmekte yarar var.

  • Bursa gezilecek yerler listenize Ulu Camii etrafından başlamak oldukça mantıklı olacaktır. Bursa merkezde gezilecek yerler listenizi ; Ulu Camii, Koza Han ve diğer hanlar (İpek Han, Emir Han, Fidan Han), daha sonra Ulu Camiye 5 dakika yürüme mesafesinde olan Balibey Han, Bursa Kalesi-Saltanat Kapısı, Tophane Parkı olarak yapabilirsiniz. Ulu camiden, Yeşil Camii ve Türbesine, Emir Sultan Külliyesi’ne yürüyerek gidilebileceği söyleniyor. Ben denedim, gerçekten zor olduğunu söyleyebilirim. Yolculuk 15-20 dakika sürer aslında, eğer yolu biliyorsanız. Bilmiyorsanız 40 dakikaya kadar sürebiliyor. Bu yüzden dolmuş veya otobüsleri kullanmanızda yarar var.
  • Bursa’nın hemen hemen her yerine otobüs ve metrolarla ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa, Bursa terminaline ulaşır ulaşmaz bir dolum kartı alın ve bilet almak yerine karta para yükletin. Bursa’da bütçeli bir seyahat planlıyor veya uzun süre bu şehirde kalmayı düşünüyorsanız, mutlaka bu kartlardan alın derim.
  • Ben Bursa’da Couchsurfing ile süper bir Türk ailesinin evinde konaklamış olsam da, Bursa’da otel seçerken sıkı bir araştırma yapmakta yarar var. Şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı bir otel ile, şehir merkezine 10-15 dakika uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı bir otelin arasında çok fark olduğunu söyleyebilirim. 2-3 kişi veya ailece seyahat ediyorsanız da, Airbnb yolu ile çok uygun ve muhteşem kiralık evlerde konaklamanızı tavsiye ederim.
  • Bursa’da yemek için en uygun fiyatlı yerler, hanların içerisinde bulunan küçük restoranlar diyebilirim. Özellikle Tophane Parkı yakınlarında bulunan  restoranlara girmeden önce, dışarıda bulunan fiyat listelerine mutlaka göz atın derim.
  • Camii ve türbe ziyaretlerinizi, öğle saatleri yerine, akşama doğru veya sabahın erken saatlerinde yapmanızı tavsiye ederim. Öğle saatlerinde müthiş kalabalık olan camiler ve türbeler akşama doğru çok daha sakin oluyor.

Bursa Gezilecek Yerler – Nerede Kalınır ? 

Bursa’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında en güzel bölgeleri de Ulu Camii ve çevresinde veya çevre köylerde bulabilirsiniz.

Tabi şehrin en turistik yerlerine yakın bir yer olan Ulu Camii çevresinde konaklayacak olursanız, şehirdeki tarihi ve turistik yerlerin hemen hemen yarısını yürüyerek halledebilirsiniz. Fakat bu bölgeye yakın bir yerde konaklamayacak olursanız, buraya gitmek için biraz sıkıntı çekebilirsiniz.

Bursa’da 2-3 günlük bir gezi planı yapıyor ve tam olarak turistik yerlere yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, Bursa Ulu Camii’ne yürüme mesafesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Bursa gezilecek yerler listesi tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Bu listeye daha birçok müze ve diğer gezilecek yerleri eklemek mümkün. Parklar, birbirinden güzel müzeler ve daha birçok yeri listenize ekleyebilirsiniz. Bursa’da bulunan bazı yerler süper kalabalık olabilmekte. Özellikle hafta sonlarında bu yerlere gidecek olursanız hem park sorunu hem de zaman sorunu yaşayabilirsiniz. Bu yüzden mümkünse hafta için gidin ve rahat rahat görmek istediğiniz yerleri ziyaret edin.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...